Понад 140 вихованців чотирьох навчальних закладів – середніх загальноосвітніх шкіл № 86 і № 36, ліцею № 2 і ліцею «Надія», і ще два десятки безробітних зібралися сьогодні, 25 травня, в актовій залі Львівської філії ЛОЦЗ, аби від експертів ринку праці почути інформацію про професії майбутнього, перспективи працевлаштування, освітні послуги Львівського ЦПТО ДСЗ, а також оглянути матеріально-технічну базу навчальної установи.  

В онлайн-режимі відкрила профорієнтаційний захід директор Центру комплектації та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України Людмила Василега. Вона, а також керівник Львівської філії ЛОЦЗ О. Рісний, директор Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ З. Вантух і його заступник М. Сорока зосередили увагу присутніх на важливості здобуття робітничих професій, зокрема тих, що пов’язані з енергозбереженням та енергоефективністю. За словами промовців, ізолювальник з термоізоляції, монтажник пласких покрівель, монтажник віконних і дверних конструкцій, знавці системи термоізоляції будівель і споруд не лише зараз користуються попитом на ринку праці, а й будуть на вагу золота у період відбудови країни після війни.

Запрошений до слова засновник кількох інжинірингових компаній Андрій Чернецький закликав слухацьку аудиторію пильно приглянутися до названих професій, адже, на його думку, це – не лише широкий вибір місця праці, гарантовано висока заробітна плата, можливість відкрити власний бізнес, а й європейський шлях розвитку, який обрала наша держава. А тимчасово непрацюючим особам він порадив не боятися змін у житті, опановувати новий фах, щоби реалізувати потреби у трудовій діяльності.

Зосереджено і з великим зацікавленням присутні переглянули презентаційний ролик про професії, які можна здобути у Львівському ЦПТО ДСЗ. А потім їх запросили до навчальних класів і виробничих майстерень, де завтрашні абітурієнти оглянули новітнє обладнання, поспілкувалися з викладачами, «приміряли» на себе різні професії. Звісно, одних зачарували ремесла «академії краси», увага інших прикипіла до сучасних тренажерів Virtual Welding, наданих ЦПТО Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ Ukraine, на яких можна виконувати віртуальне зварювання різноманітних деталей із максимальною наближеністю до реального процесу. Дехто цікавився професіями, що використовуються у сфері торгівлі чи аграрному секторі економіки, а були й такі, хто зі шкільної парти планує прокласти трудовий шлях в ІТ-індустрії.

Про те, що захід був корисним і пізнавальним, свідчили емоції, якими після екскурсії охоче ділилися хлопці та дівчата, оперуючи фактами і наполегливо відстоюючи свою точку зору .