Наразі ми всі чули, що «штучний інтелект замінить усі наші робочі місця», і це викликає паніку. З розвитком технологій здається, що більшість робочих місць майбутнього будуть пов'язані з цією галуззю. Але чи так це насправді? Чи зникнуть традиційні професії?

Більшість професій не зникнуть, але вони розвиватимуться і трансформуватимуться. Однак одне можна сказати напевно: є професії, які будуть більш потрібні, ніж інші. Ми проаналізували прогнози експертів у галузі трудових трендів і склали список найперспективніших робочих ролей майбутнього – від 2025 до 2050 року.

  1. Інженер з кібербезпеки
  2. Спеціаліст зі штучного інтелекту (ШІ)
  3. Спеціаліст з блокчейну
  4. Контент-мейкери
  5. Працівники торгівлі
  6. Віртуальний тренер зі здоров'я
  7. Спеціаліст з відновлюваної енергетики
  8. Аналітик даних
  9. Інженер віртуальної реальності
  10. Цифровий детокс-консультант
  11. Техніка для розумного дому
  12. Генний терапевт
  13. Інженер з 3D-друку
  14. Експерти з психічного здоров'я

Майбутнє робоче місце вимагатиме поєднання аналітичних здібностей, креативності, адаптивності, логічного мислення та безперервного навчання. Ось чому слід бути готовими навчитися таких речей.

Аналітичне та креативне мислення

Обидві ці навички є першочерговими. Аналітичне мислення дозволяє працівникам оцінювати ситуації, збирати та інтерпретувати дані, а також приймати обґрунтовані рішення. Креативне мислення уможливлює інновації, нові розв'язання проблем і здатність передбачати майбутні сценарії.

Адаптивні навички

Акцент на стійкості, гнучкості та спритності. Враховуючи швидкі темпи змін у галузях та робочих ролях, стійкість (здатність справлятися з викликами), гнучкість (здатність адаптуватися до нових ситуацій) та спритність (здатність швидко реагувати на зміни) стають важливими рисами для працівників.

Порушення в наборах навичок. Зростання когнітивних навичок.

Ці навички, які охоплюють комплексне розв'язання проблем, стрімко зростають у своїй важливості. Цікаво, що важливість творчого мислення зростає трохи більше, ніж аналітичного. Крім того, технологічна грамотність є третьою за темпами зростання ключовою навичкою.