Зазвичай, ми розуміємо під резюме стислий виклад найбільш важливих фактів з біографії особи, які пов’язані з її досвідом роботи, освітою, особистими якостями, навичками та досягненнями. Мета цього документа – привернути увагу потенційного працедавця до потенційного працівника, викликати у нього бажання зустрітися з ним та обговорити деталі працевлаштування.

Для безробітних, котрі для успішного пошуку місця праці потребують допомоги у підготовці та написанні резюме, у Новояворівській міській філії Львівського ОЦЗ проводяться семінари на тему: «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме». Один із таких заходів, завдання якого – донести до уваги слухацької аудиторії інформацію про правила складання презентаційного листа, а також шляхом застосування практичних вправ навчити їх його виповнювати, застерегти від помилок та упущень, які зчаста допускають тимчасово непрацюючі краяни, відбувся нещодавно.

Учасникам семінару наголосили, що грамотно складене резюме – один із інструментів пошуку роботи, адже презентує безробітного навіть за його відсутності. Прочитавши інформацію про особу, працедавець заочно формує думку про претендента на посаду.

Присутні ознайомилися з видами, структурою та основними вимогами до написання резюме. Їм акцентували, що максимум корисної інформації про себе можна оприлюднити у формі відеорезюме, яке сьогодні особливо актуальне те необхідне для успішного працевлаштування.

Під час ділової розмови кожний мав можливість знайти та оцінити свої позитивні якості та досягнення, а також підготувати взірець власного резюме, яке у подальшому буде використовувати під час пошуку роботи.

Ірина Ратушна, начальник відділу активної підтримки безробітних Новояворівської міської філії Львівського ОЦЗ