Робітник фермерського господарства – працівник, зайнятий виробництвом сільськогосподарської продукції та продуктів тваринництва.

Праця робітника фермерського господарства належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Працівник організовує та виконує широкий спектр роботи, адже йому доводиться керувати машинно-тракторними агрегатами, виконувати ремонтні, слюсарні, зварювальні, будівельні роботи, займатися селекцією, збиранням, переробкою, збереженням поголів’я, заготівлею кормів, боротися зі шкідниками сільськогосподарських культур, надавати ветеринарну допомогу тваринам. Зазвичай, фермер працює як у виробничих приміщеннях (теплиці, ферми і т. д.), так і на свіжому повітрі в будь-яку погоду. Займається різними видами діяльності: виконує будівельні роботи, використовує і ремонтує сільськогосподарську техніку, розводить і лікує тварин, вирощує та реалізовує овочі, фрукти, зернові. Робітником фермерського господарства може працювати практично будь-яка здорова людина, але недоцільно опановувати цю професію людям, які мають загальні захворювання, що обмежують рухливість.

Професія фермера передбачає певні риси характеру, якості, нахили, вміння. Фермер – це стан душі і світогляд, в першу чергу! Фермер повинен володіти такими рисами, як висока працездатність, фізична сила і витривалість, уміння працювати навіть в несприятливих погодних умовах (наприклад, у відкритому полі в негоду). Зрозуміло, йому потрібні знання і навики, що стосуються специфіки виробництва сільськогосподарської продукції, якою він займається.

Справжньому фермеру не обійтися без знань з рослинництва, дендрології, бджільництва, птахівництва, тваринництва залежно від напрямку роботи фермерського господарства. Необхідний також досвід роботи з сільськогоспо-дарською технікою. Незалежно від рівня фермерського господарства, потрібні спеціальні знання з основ агротехніки, зоотехніки, ветеринарії, санітарії; способів обробки сільськогосподарської продукції; правил техніки безпеки при роботі з сільськогосподарськими машинами та інвентарем, особливості роботи з отрутохімікатами, добривами, гербіцидами, які застосовуються у сільському господарстві.

Фермерство – вигідний вид бізнесу, оскільки задовольняє важливу потребу людини в їжі. Попит на продукти харчування є завжди, незалежно від економічних умов, що є сприятливим  для фермерства.  Якщо врахувати всі нюанси і ретельно підготуватися, то фермерство може стати відмінним бізнесом і приносити регулярний дохід своєму власнику.