З утворенням об’єднаних територіальних громад, які перебирають на себе значну частину повноважень органів державної влади, частково дублюються функції ОТГ і райдержадміністрацій. Тому, незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА, скорочення є непростим, болючим, але необхідним рішенням.

Щоби пом’якшити процес вивільнення, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Сколівської районної філії Львівського ОЦЗ Василь Меленчук та його колега – начальник відділу активної підтримки безробітних Лідія Дидів взяли участь у робочій нараді з очільником апарату РДА Іваном Ватаговичем. До конструктивного діалогу також долучилися керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та працівники, котрі після оптимізації можуть бути звільнені.

Представники філії наголосили, що ніхто з посадовців РДА не залишиться наодинці з проблемою працевлаштування. Адже служба зайнятості забезпечить якісний супровід кожній особі, попередженій про скорочення. Кар’єрний радник разом з клієнтом складе індивідуальний план повернення до трудової діяльності, намагаючись максимально швидко підібрати прийнятні варіанти роботи ще до моменту розірвання трудових відносин. Задля цього він разом зі спеціалістом з профорієнтації проведе профорієнтаційну діагностику та профілювання, визначить ступінь мотивації особи до праці, рівень готовності до змін і ті навички, що вигідно вирізняють її серед інших кандидатів.

За словами промовців, служба зайнятості має чималий спектр інструментів, які допоможуть кожному адаптуватися до вимог сучасного ринку праці. Звісно, для подолання проблем у сфері працевлаштування служба зайнятості залучатиме широке коло стейкхолдерів, у тому числі представників бізнес-кіл, профспілок, громадських організації, профільних асоціацій та новостворених ОТГ.

Сколівська районна філія Львівського ОЦЗ