На українському ринку праці наразі є чимало варіантів роботи для шукачів без досвіду. По таких вакансіях зазвичай не пропонують високі зарплати, але це гарна можливість спробувати себе у новій сфері та набути досвіду для подальшого кар'єрного зростання.

Добірка актуальних вакансій без досвіду у різних сферах – в матеріалі РБК-Україна нижче.

При підготовці використовувалися: дані досліджень порталу Work.ua, розміщені вакансії на robota.ua та Work.ua, публікації Державного центру зайнятості.

 

міст:

Досвід – не обов'язкова умова для працевлаштування

Наявність досвіду – не завжди головна вимога у вакансіях, особливо в нинішній ситуації на ринку праці. За два роки повномасштабної війни в Україні виник дефіцит кадрів.

Не вистачає як кваліфікованих спеціалістів, так і робітників у сферах обслуговування, торгівлі, продажах. Роботодавці готові брати людей без досвіду та вкладатися у їх навчання.

На популярних сайтах пошуку роботи вакансії без досвіду становлять досить велику частку. До прикладу, на Work.ua – це понад третина з усіх розміщених оголошень (34,5 тис. із 95,6 тис. загальної кількості вакансій на 5 березня). На порталі robota.ua налічується 9,7 тис. пропозицій для кандидатів без досвіду.

За даними Державної служби зайнятості, частка вакансій для некваліфікованих працівників становить 11% серед усіх поданих (підсобний робітник, вантажник, двірник, прибиральник, укладальник-пакувальник, робітник з благоустрою, прибиральник територій, сторож).

Топ-5 сфер для пошуку роботи без досвіду

Лідирують за кількістю вакансій на Work.ua без досвіду такі галузі:

  • сфера обслуговування
  • роздрібна торгівля
  • робочі спеціальності, виробництво
  • логістика, склад, ЗЕД
  • продаж, закупівлі

На порталі robota.ua найбільше пропозицій без досвіду розміщено у сферах: торгівля, продажі та клієнт-менеджмент, робочі спеціальності.

Робота у сфері обслуговування

Лідером за кількістю пропозицій роботи без наявності досвіду є сфера обслуговування. Серед розміщених вакансій у цій галузі – адміністратори, кур'єри служби доставки, оператори АЗК тощо. За даними Work.ua, середня зарплата по вакансіях становить 17,5 тис. грн.

За матеріалами інтернет видань