Продавець – це посередник між виробниками товарів і населенням, але передусім – це людина, яка несе людям позитивні емоції та моральне  задоволення.

Загальні ознаки професії

Продавець знає про товар, який він продає, усе. Уміє спілкуватися з покупцями, рекламувати свій товар, бути уважним при розрахунках і при одержанні товару від постачальника. Стежить за своєчасним поповненням запасів товарів, термінами їхньої реалізації, оформляє вітрини. Підготовка продавця і його наступна діяльність мають специфіку відповідно до товару, якій він продає: продавець промислових, продовольчих і змішаних товарів.

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Продавцю необхідна стійкість уваги, гарні довгострокова й оперативна пам’ять, математичні здібності, окомір, точне просторове сприйняття величини і форми предмета, чітка дикція. Він повинен бути емоційно стійким, спостережливим, товариським, чесним.

Медичні протипоказання

Робота протипоказана людям, що страждають захворюваннями опорно-рухового апарата, хронічними інфекційними захворюваннями, алергією, екземою, різко вираженими неврозами, зниженням слуху, хворобами серцево-судинної системи, якщо робота вимагає великої фізичної напруги.

Вимоги до професійної підготовки

Продавцю потрібна гарна підготовка з математики (навички усного рахунку), а також у залежності від спеціалізації: з фізики (радіо-магазини), хімії (господарські магазини) і т. п., знання з товарознавства. Він повинен знати правила торгівлі товарами визначеної групи, їх асортимент, призначення, засоби використання та сервісного обслуговування, терміни збереження; вимоги до якості товару, знати стан споживчого попиту. Також необхідно володіти комунікативними навичками.

Відділ організації профорієнтації Львівського ОЦЗ