Сьогодні служба зайнятості перебуває на етапі перебудови. Головним принципом її діяльності є індивідуальний підхід до потреб і можливостей кожної особи задля надання їй максимальної допомоги у працевлаштуванні .

На семінарах із загальних питань зайнятості, які щотижнево проводять працівники Бродівської районної філії Львівського ОЦЗ, безробітних ознайомлюють з основними послугами держустанови та сучасними підходами щодо їх отримання. Окремо акцентується увага на е-сервісах.

На сайті служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) безробітні можуть ознайомитися з детальним описом сфери діяльності та скористатися запровадженими інноваціями. Це – «Електронний кабінет шукача роботи», у якому користувачі можуть створити власне резюме, уточнити заплановані та фактичні дати відвідування урядової організації, дізнатися про заходи, які проводитимуться в службі зайнятості та її підрозділах.

До уваги відвідувачів сайту – «Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри» (profi.dcz.gov.ua) і «Моя професія: консультаційна мережа» (myprofession.com.ua), які дозволяють пройти тестування і визначити рівень власних інтересів, інтелекту та особистісні нахили до певного виду професійної діяльності. Це – пізнавально та корисно як для дорослих, так і для школярів.

Для тих, хто прагне відновити трудову діяльність, діє ресурс «Електронна черга». У режимі онлайн будь-хто може обрати центр зайнятості, зазначити мету, дату та час його відвідування.

Чималу увагу фахівці СЗ приділяють проблемі офіційної виплати заробітної плати, що нині набула особливої гостроти. Її корінь криється у невмінні громадян користуватися своїми конституційними правами, недостатньому рівні правової обізнаності, відсутності свідомості та поваги до законів, як у керівників підприємств, так і у найманих працівників.

Ще одне завдання СЗ – попередити і застерегти краян, аби ті не стали жертвами торгівлі людьми. Такі факти, зазичай, виникають внаслідок нелегального працевлаштування або трудової міграції. Тому фахівці держустанови закликають кожного до офіційного оформлення трудових відносин. Адже легальна праця – це соціальний захист, виплата лікарняних, відпускних, а у подальшому – гарантоване пенсійне забезпечення.

 

Бродівська районна філія Львівського ОЦЗ