А чи відомо вам, що перший трактор з паровим двигуном сконструйований у Великобританії ще в 19 столітті. Спершу ці машини використовувалися виключно у сільському господарстві. Початок ХХ століття ознаменувався появою більш удосконалених тракторів, які знадобилися у різних побутових сферах, у т. ч. будівельній. Тоді ж народилася і професія – тракторист.

Це – одна із професій, яка й тепер користується величезним попитом на ринку праці, оскільки на заводах чи фабриках різних видів діяльності, фермах чи комунальних службах використовується праця цих фахівців.

Для роботи на тракторі треба мати відмінне здоров’я, чудовий зір, миттєву реакцію та неабияку увагу. Тракторист повинен відслідковувати технічну справність машини, прислухатися до роботи її двигунів, вміти провести дрібний ремонт тощо.

Якщо ви виявили бажання «осідлати» безрейковий транспортний засіб, що вирізняється низькою швидкістю і великою силою тяги, то врахуйте: до керування й обслуговування тракторів допускаються особи віком від 18 років, котрі мають посвідчення на право керування трактором конкретної категорії. Для отримання посвідчення потрібно здобути відповідну освіту. Інформація про навчальні заклади Львівщини – https://bit.ly/3PVIXMS. Більш детальна інформація про цю професію – в аматорському відеоролику за посиланням https://bit.ly/3oySLkk. Ця професія входить до переліку тих, здобути які можна шляхом отримання ваучера на навчання (деталі – https://bit.ly/3b7PrcZ).

У базі вакансій Львівського ОЦЗ (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy) для трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) господарства налічується кілька десятків пропозицій працевлаштування із зарплатою, що коливається від мінімальної до 20 тис. гривень. Вишкіл для дорослого населення також організовується у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, на сайті якого (https://bit.ly/3JqQcKZ ) можна ознайомитися із графіком навчання.

PS. Про актуальність професії свідчить такий факт: днями «Укрпошта» випустила чергову марку із серії «Доброго вечора, ми з України», на якій зображений трактор з українським прапором, що тягне за собою російський танк.