У приміщенні Золочівського районного центу зайнятості для учасників АТО відбувся тренінг на тему: «Особливості адаптації учасників військових дій в умовах мирного життя» за участю представника громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Марти Чумало.

Директор центру зайнятості Орест Малиновський привітав присутніх і наголосив на важливості проведення таких тематичних заходів.

Під час зустрічі присутні розглянули шляхи підвищення стресостійкості та самодопомоги у кризових ситуаціях, техніку активації власних ресурсів для подолання негативного емоційного стану. Модератор зосередила увагу учасників на явищі посттравматичного синдрому, видах стресу та умінні управління ним.

Учасники збройного протистояння охоче ділилися досвідом, називали основні виклики, з якими зіткнулися у мирному житті, обговорювали те, що їх найбільше вразило тощо.

У анкетних відгуках, які виповнили учасники тренінгу, вони зазначили: «Потрібно такі заходи проводити всюди, у тому числі на полігонах», «Було позитивно, цікаво, корисно», «Дізнався, як працює мозок і як можна собі допомогти».

Декілька атовців залишилися для особистого спілкування з психологом з тим, аби почути кваліфіковані відповіді на запитання, які їх хвилюють. А це – причини панічних атак, розладів сну, проблем у стосунках з близькими і т. д.

На завершення заходу лунали слова подяки за корисно проведений час і отриману пізнавальну інформацію.

Мар’яна Вишинська, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Золочівського районного центру зайнятості