З метою інформування безробітних про впровадження у Львівській області пілотного проекту «Рука допомоги» у Стрийському міськрайонному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар за участю представника управління соціального захисту населення Стрийської РДА.

Заступник директора центру зайнятості Ірина Черепущак наголосила, що експеримент покликаний вивести зі стану бідності малозабезпечених і внутрішньо переміщених осіб шляхом працевлаштування на постійній або тимчасовій основі, а також надання їм фінансової підтримки на придбання обладнання та інвентаря для започаткування власної справи.

Цьогоріч до проекту можуть долучитися й суб’єкти господарської діяльності, котрі створять не менше двох робочих місць для учасників АТО, вимушених переселенців або членів малозабезпечених родин. Аспекти участі у пілотній програмі регламентує Постанова Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 р. № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб».

Присутнім розповіли, як стати учасником проекту, що необхідно для реєстрації та як отримати безвідсоткову фінансову допомогу, що надається на поворотній основі для закупівлі обладнання та матеріалів, необхідних для ведення бізнесу.

Світлана Гаврилів, начальник відділу прийняття рішень управління соціального захисту Стрийської РДА, розповіла про визначення категорій малозабезпечених громадян і порядок подання згоди на участь в проекті.

Діловий діалог згодом перейшов у конструктивне обговорення умов отримання та повернення фінансової допомоги, виникнення форс-мажорних обставин тощо.

Оксана Окань,

начальник відділу активної підтримки безробітних Стрийського міськрайонного центру зайнятості