.

Навчитися водити машину може кожен, але стати професіоналом можуть не всі. Професія водія пред'являє до працівника особливі вимоги. Важливо володіти оперативним мисленням, здатністю за короткий період часу оцінити ситуацію на дорозі і вжити максимально правильне рішення. До особистих якостей водія належать  витримка, впевненість в собі, уважність і швидкість реакції. Такі люди мають бути психічно здоровими, комунікабельними, фізично витривалими, емоційно стійкими,  пунктуальними, терплячими і делікатними.

Для роботи водієм необхідно не тільки керувати автотранспортним засобом на автоматизмі, але і відмінно знати всі правила дорожнього руху. На шляху можуть виникнути всякого роду непередбачені ситуації. Тому людина, що сіла за кермо машини, зобов'язана володіти знаннями про технічний стан авто, щоб мати можливість визначити і усунути елементарні неполадки.

Затребуваність професії водія на ринку праці досить висока. У світі кількість автомобілів продовжує швидко рости, а пристрої модернізуються, стаючи все більш складними. Незважаючи на те, що сьогодні майже у кожного другого є водійські права, далеко не всі можуть похвалитися бездоганними навиками водіння. Адже треба не тільки знати, на яку педаль натискати, а й вміти оперативно мислити, приймати правильні рішення і швидко реагувати, в залежності від ситуації, що склалася на дорозі. Особливість професії водія полягає в тому, що на сьогоднішній день, мабуть, не знайдеться жодної галузі, в якій би не потрібні професіонали в цій сфері. Залежно від характеру підприємства і від можливостей і бажання самого водія він може займатися як вантажними, так і пасажирськими перевезеннями