Слово «мотивація» чули всі. Якщо пояснювати його значення простими словами, то це – певна сила, що змушує нас діяти і досягати поставлених цілей. Для чого ж вона потрібна?

Будь-кого з нас частенько переслідує лінь. Ця «непокірна леді» бродить за нами по п’ятах і не дає взятися за виконання справи. А для тих, хто довший час не працював, зробити це вдвічі важче, оскільки від бездіяльності зменшується рівень мотивації, ще й «синдром безробітного» постійно вишукує будь-які причини, щоб не відвідати працедавця.

Для фахівців Бориславської міської філії ЛОЦЗ процес мотивації полягає у стимулюванні безробітних до працевлаштування шляхом підвищення їхньої конкурентоспроможності. Зараз на ринку праці спостерігається гостра боротьба  між претендентами на вакантні місця, у якій перемагають не тільки більш кваліфіковані та добросовісні працівники, а й ті, хто зумів вдало представити свої переваги на етапі добору претендентів на робоче місце.

Щоби підвищити рівень конкурентоспроможності клієнтів, у філії проводяться тренінги з техніки пошуку роботи, на яких присутні вивчають основні вимоги щодо правильного написання резюме, знайомляться з видами та структурою презентаційного листа, складають резюме, аналізують типові помилки, щоб якісно підготуватися до кваліфікаційного інтерв’ю та відмінно презентувати працедавцю професійні та особистісні переваги.

Якщо ваша нинішня професія не користується попитом на ринку праці або фахові навички застарілі, вам буде складно втриматися на плаву та знайти прийнятні варіанти роботи. Саме таким безробітним державна служба зайнятості дає можливість безкоштовно здобути актуальну професію в одному з 11 центрів професійно-технічної освіти, що знаходяться в різних регіонах України. До слова, вишкіл дорослих у цих сучасних освітніх закладах проводиться за майже 80 робітничими професіями. Про умови та порядок скерування на навчання будь-хто може дізнатися на ще одних мотиваційних заходах – тематичних семінарах з професійного навчання.

Із уст посадовців Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ відвідувачі дізнаються багато нового та цікавого про аспекти працевлаштування, джерела пошуку вакансій, правила поведінки на співбесіді та ін. Варто лише дослухатися до їхніх мудрих порад і зробити крок вперед. Пригадалися слова філософа: «Можна показати шлях до водопою. Але спробувати пити маємо самі». Отож дійте, прямуйте до мети, пам’ятайте, ваша доля – у ваших руках!

Олена Шевченко, завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ