Кожному з нас, навіть тим, чиє життя, здається, складається з суцільної низки перемог, доводилося чути відмову у прийнятті на роботу. Це завжди неприємно. Це болісний удар, якого ніхто не чекає, «двійка», якою було оцінено наші знання чи уміння.

На семінарах з техніки пошуку роботи для безробітних фахівці Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості намагаються моделювати різні ситуації. Нещодавно тимчасово непрацюючі зі спеціалістами обговорили випадки, які трапляються найчастіше. До прикладу, під час співбесіди Вас уважно слухали, детально розпитували, а от на наступний етап інтерв'ю не покликали. Пошуковці роботи не розуміють: чому? Подальші всі спроби зв'язатися й уточнити відповідь чують лиш формальні висловлювання «віддали перевагу іншому кандидатові», «конкурс завершено», «вакансії закрита»…

Що ж робити?

Перш за все, представники служби зайнятості рекомендують повідомити HR–менеджера, що незалежно від результатів інтерв'ю вам важлива його думка як фахівця, адже ви тільки розпочинаєте процес працевлаштування і будете вдячні за будь-які рекомендації щодо поліпшення вашого резюме та самопрезентації.

Зауважте, що вас цікавить саме позиція конкретного рекрутера як експерта, і незалежно від неї ви приймаєте право працедавця на відмову вам без пояснення причин. Швидше за все, вам підуть назустріч, і ви зрозумієте, на що варто звернути увагу, тобто переглянути сильні та слабкі сторони, як кандидата.

Багато хто боїться почути правду або не вважає за потрібне це робити. Доцільно залишити осторонь емоції і чітко визначити, що яка б не була позиція особи, що вам відмовила, – дізнатися її буде корисно, і потрібно максимально зосередитися на відкритому сприйнятті.

Будь-яка зустріч з працедавцем – корисне випробування. Під час кожного відвідування ви чуєте запитання, тренуєтеся на них відповідати, помічаєте реакції на свої відповіді та можете скорегувати поведінку в потрібному напрямі.

На завершення. Дуже важливо знати, що ви зробили все, що було у Ваших силах. І тоді наступна співбесіда стане працевлаштуванням!

Олена Шевченко, начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ