Сучасний світ тримається на металі. І це – не голослівний вираз. Нині без металу не мислиме будівництво споруд, машин, кораблів, випуск побутового, промислового чи воєнного обладнання. Метал застосовується повсюдно, в усіх галузях економіки. Тому фахівець, що вміє з’єднувати металеві деталі у складні конструкції за допомогою електричного зварювання, був, є і буде завжди в тренді.

Професія електрогазозварника відповідальна та віртуозна водночас, саме від якості роботи такого спеціаліста залежить довговічність і стійкість будівельних конструкцій, дієздатність і термін служби різної техніки у промисловості, машинобудуванні, енергетиці чи сільському господарстві.

Професія ділиться на певні спеціалізації: зварник ручного дугового зварювання, газозварник, оператор автоматичних зварювальних апаратів. Основне завдання таких фахівців – з’єднання металевих конструкцій, складних апаратів, деталей, вузлів методом сплаву металів. Будь-які помилки чи недбалість, допущені в роботі, можуть привести до небажаних наслідків. Тому обов’язок зварників металу – чітко дотримуватися правил техніки безпеки та виробничої санітарії.

Фах цей – один із найбільш перспективних і добре оплачуваних. Адже після війни треба буде відбудовувати українські міста та села, понівечені артснарядами російського окупанта, відновлювати роботу українських заводів і фабрик, зводити підприємства оборонного комплексу, випускати сучасні механізми та технічні засоби. А це все потребує вмілих роботящих рук, що швидко засвоюють нові навички, працюють ритмічно, точно, безперервно, знаються на техніці, електромеханіці, обробці металів.

Наочно ознайомитися з професією електрогазозварника можна в аматорському відеоролику https://bit.ly/3vDo55A .

Як свідчать статистичні дані, представники цього фаху – на вагу золота, за ними «полюють» працедавці. Приміром, у базі вакансій Львівського обласного центру зайнятості (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy) для них налічується кілька десятків пропозицій працевлаштування із винагородою, що коливається від мінімальної до 20 гривень.

Звісно, щоби стати висококласним фахівцем, треба здобути відповідну освіту. Безробітні мають унікальний шанс опанувати секрети електрогазозварювального мистецтва на безкоштовній основі у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (https://bit.ly/3Q1Bz2U), а для молоді вишкіл організований в навчальних закладах Львівщини (деталі – https://bit.ly/3oUMDmM).  

А ще одне: цей фах можна здобути шляхом отримання ваучера (деталі – https://bit.ly/3buNeIw ).