Професія водія є однією з найпоширеніших в країні. Водій є практично в кожній організації і компанії. Залежно від специфіки посади, водії виконують різні функції: водії-експедитори, водії-кур'єри, водії-охоронці, таксисти, перевізники і багато що інше.

СПЕЦИФІКА РОБОТИ:

Для водія немає вікових обмежень, головне - хороший зір (який пере-віряється при планових медоглядах), наявність прав потрібної категорії і знання правил дорожнього руху. Часто професія водія (особливо якщо в невеликій фірмі) припускає наявність власного автомобіля, на якому водій працюватиме. У такому разі водію виплачуватиметься додатково амортизація авто.

РОБОТА ДЛЯ ВОДІЯ:

Водії затребувані в кожній комерційній компанії. Також є спеціалізовані організації – служби таксі, перевізники, логістичні компанії, кур'єрські доставки і пасажирські перевезення

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ:

Для професії водія головне – уважність, адже водіння автомобіля відноситься до підвищеного ризику для здоров'я. Також важливо мати хороший зір і пам'ять.

ЗАРПЛАТА І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ ВОДІЯ:

Зарплата водія варіюється залежно від регіону мешкання і місця роботи. Наприклад, водії таксі в Києві отримують близько 25 тис.грн., а офісні водії на машині компанії можуть розраховувати на 12-15 тис.грн. 

ПРОФІЛЬНА ОСВІТА:

Професія водія вимагає наявність прав водіїв необхідної категорії. Щоб отримати права, потрібно пройти навчання в автошколі і скласти іспит в ДАІ. Також існують спеціальні курси підвищення кваліфікації і майстерності водія. Для роботи водієм дуже важливо мати досвід водіння, і чим більше – тим краще, а також знати дороги міста, в якому доведеться працювати.