У вересні-жовтні поточного року в Україні триває інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», ініціатором якої виступило Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Фахівці Стрийської філії Львівського обласного центру зайнятості також долучилися до всеукраїнської акції. Зокрема 14 вересня у консультативно-координаційному центрі для ВПО вони провели зустріч з внутрішньо переміщеними особами та надали їм консультації з питань зайнятості та пошуку роботи.

Під час заходу переселенці довідалися про соціальні послуги служби зайнятості, перспективи працевлаштування, а також активні програми, які реалізовуються з метою повернення ВПО до трудової діяльності. Внутрішньо переміщеним особам наголосили, що вони самостійно можуть переглядати актуальні пропозиції роботи на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна у чат-ботах у Telegram і Viber.  

Окрім того, служба зайнятості організовує для зареєстрованих безробітних. професійне навчання на замовлення роботодавців або з метою започаткування власної справи.

Для підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці вимушені переселенці мають змогу отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість вишколу у закладах освіти. Ваучери видаються для навчання за 123 професіями та спеціальностями. Змінити фах, озброїтися новими знаннями і навичками шляхом отримання ваучера може особа, котра:

  • не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
  • не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
  • не отримувала ваучер раніше;
  • не проходила упродовж останніх трьох років професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
  • має професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

З цікавістю учасники заходу слухали інформацію про підтримку службою зайнятості підприємницьких ініціатив. Йшлося про програми підтримки бізнесу Власна справа» і «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». Як було сказано, головною умовою отримання коштів для відкриття або масштабування бізнесу є створення нових робочих місць.