Як молодим фахівцям здобути досвід, необхідний для першої роботи? Про це розповіли на платформі «Дія. Безбар’єрність».

Стажування. Одна з головних можливостей для молодих людей – пройти стажування у бажаній компанії. Це допоможе не тільки здобути нові знання, а ще зрозуміти, яку саме роботу доведеться виконувати на певній посаді. Крім того, стажуватися подекуди можна в кількох місцях водночас, і не лише за основним напрямом освіти.

У деяких фірмах новачкам пропонують оплачуване стажування, що залежить від вакансії та обов’язків стажиста. Однак це – цілком реальний варіант, аби в майбутньому отримати роботу в компанії, де була практика. Звісно, якщо претендент добре себе зарекомендує. Фахівці радять: аби стажування пройшло успішно, варто бути максимально відкритим до нових знань і досвіду. Для цього слід усе записувати, цікавитися, ставити запитання і намагатися бути корисними

Волонтерство. По-перше, волонтерство демонструє активну позицію людини та її готовність долучитися до цікавого проєкту навіть на безоплатних засадах. По-друге, це важливий досвід проєктного менеджменту, роботи в команді та знайомства з професіоналами, про який обов’язково потрібно вказувати в резюме.

Чим більше волонтерська робота відповідатиме бажаній посаді, тим краще. Головне – вказати, яких умінь і навичок людина набула під час добровільної праці та як саме зможе застосувати їх в основній спеціальності.

Зчаста оголошення про набір волонтерів можна знайти у соціальних мережах різних громадських та благодійних організацій, а також на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України.

Підробіток і неповна зайнятість. Багато молодих людей в Україні, як і в усьому світі, починають шукати першу роботу ще у студентські роки. Тому, аби отримати перший досвід роботи без шкоди для навчання, можна влаштуватися на роботу з неповною зайнятістю, або знайти роботодавця, який готовий працевлаштувати студента і розуміє, що кандидат буде поєднувати роботу з освітою.

Окрім того, будь-яка практика чи фріланс заслуговують на місце в резюме, адже зможуть проілюструвати здобуті навички та особисті якості кандидата. До слова, змінювати спеціальності та пробувати себе в різних сферах – нормально для особи на початку кар’єрного шляху. І працедавці це теж прекрасно розуміють.

Самостійні проекти. Якщо ж людина змогла організувати власний проєкт, це точно має бути зазначене в резюме, а роботодавці неодмінно звернуть на це увагу. Навіть якщо цей проєкт не був комерційним і стосувався, наприклад, тільки студентських активностей.

Слід докладно описати в резюме, про що був проєкт і яких цілей вдалося досягти. Так людина зможе проявити свої здібності і показати, як її вміння та навички вже застосовувалися на практиці.

Самоосвіта. Роботодавці завжди цінують тих, хто готовий вивчати щось нове. Якщо кандидат заздалегідь пройшов профільний курс або тренінг, вивчив щось поза стандартною програмою, то це вагомий плюс під час його працевлаштування.

Таким чином людина зможе набути конкретних теоретичних знань про майбутню роботу й отримати хоча би перший поверхневий досвід. А ще таке навчання слугуватиме сигналом для майбутнього працедавця, що потенційний працівник відкритий до нового і готовий розвиватися.

За матеріалами інтернет видань