Відкрити та розвивати бізнес під час війни – це ризик, утопія чи реальність? Самбірчанин Василь Медведюх на власному досвіді доводить, що це не лише можливо, але навіть зміг дати роботу своїм односельцям. У це важко повірити, але саме зараз чоловік не побоявся розширити найскладнішу справу – фермерство та виготовляє кращі в своєму районі сири.

"Ми зараз знаходимось в сироварні, де виготовляється безпосередньо сир. Тут ми приймаємо молоко, яке приходить з ферми. В повному стаді всіх є 30 голів і планую збільшувати до 50. До 2026 року, так приблизно буде", - зазначив Василь Медюх, який скористався мікрогрантом.

Як це можливо – запитаєте ви – легко та просто, буквально у 4 кроки в застосунку «Дія», і для цього навіть не потрібно брати кредит. Гроші дасть держава і отримати такий грант може кожен за проєктом «єРобота».

"Людина не повинна мати заборгованостей по сплаті податків. Якщо це працюючий бізнес, претендент не має мати судових позовів ",- підкреслив керівник Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. 

Така програма діє вже півтора роки і реалізується через центри зайнятості. Це неймовірно, але лише на Львівщині протягом цього часу погодили  майже 1700 заявок та дали людям грантів вже майже на 400 мільйонів гривень. І це ще не кінець року! У чому ж вигода для держави? У створенні робочих місць та надходженні податків. А умови проєкту для ветеранів та їхніх родичів, взагалі, чудові, і з вересня ними вже скористалися три десятки учасників бойових дій.

Деталі - у сюжеті