Сьогодні багатьох цікавить актуальне питання: які професії є найбільш затребуваними? Кого роботодавці найчастіше шукають на сучасному ринку праці? Актуальність тієї чи іншої професії обумовлена багатьма чинниками, зокрема, і етнічною територією. Львівський обласний центр зайнятості заявляє: на території Львівщини найактуальнішими сьогодні є робітничі професії. 

Так, згідно з даними Львівського обласного центру зайнятості, більше сімдесяти відсотків вакансій на Львівщині становлять саме робітничі професії. І це - серед десяти тисяч вакансій, які станом на сьогодні нараховується у Львові та області. Тобто, більше семи тисяч вакантних посад на Львівщині для робітничих професій. Решту становлять службовці та ті, хто не має жодної професії або спеціальної підготовки. 

Як інформують львів'ян, сьогодні найзатребуванішими у нас є кваліфіковані робітники з інструментом, а також оператори та складальники устаткування та машин. Найменший попит на львівському ринку праці сьогодні мають технічні службовці, кваліфіковані робітники сільського, лісового господарства, риборозведення та рибальства. 

Цікаво, що з початком цього року Львівський обласний центр зайнятості зумів працевлаштувати більше тридцяти шести тисяч львів'ян та мешканців Львівської області, з них більше десяти тисяч становили безробітні. Нагадуємо, що станом на початок минулого місяця у Львові та області із тринадцяти тисяч офіційно зареєстрованих безробітних більше шістдесяти відсотків становлять люди із вищою освітою. 

Тож, наперекір пануванню стереотипної думки про те, що сьогодні в моді професії з ІТ-сфери, в попиті у Львові та області - професії робітничі. 

Відділ організації профорієнтації Львівського обласного центру зайнятості