Чимало випускників школи, професійно-технічних училищ, вишів чи інших навчальних закладів під час першого працевлаштування наштовхуються на проблему відсутності досвіду роботи. Адже в наш час більшість працедавців хочуть бачити своїми співробітниками компетентних фахівців, що вже мають певні навички роботи. Мовляв, їх не треба вчити, вони відразу виконують виробничі завдання тощо.
Однак постає питання: де початківцю отримати омріяний досвід роботи? Наші поради проллють світло на розв’язання цієї проблеми.
По-перше, усім, хто вперше шукає роботу, слід подбати про те, щоби ще під час проходження практики на виробництві проявити себе якнайкраще. Іноді сумлінність, відповідальність та інші особистісні якості привертають увагу роботодавця, тому він занотовує дані практиканта у кадровий резерв, а згодом пропонує йому роботу.
По-друге, новачкам треба цікавитися різноманітними конкурсами, що проводяться в обраній сфері діяльності. Така активність буде великим плюсом у резюме.
По-третє, не зайвим буде відвідувати різноманітні курси й повчитися як на базі вітчизняних, так і міжнародних компаній. Отримані свідоцтва та сертифікати в подальшому служитимуть підтвердженням компетентності.
По-четверте, зголошуйтеся на стажування. Будь-яка тимчасова зайнятість, у тому числі й волонтерство, піде на користь, адже це – досвід, знання, комунікація, можливість поглибити професійні навички та налагодити нові зв’язки.
По-п'яте, не уникайте можливості навчатися онлайн. У час розвитку інформаційних технологій такий вишкіл вітається, а додаткові знання іноземних мов або різних комп’ютерних програм ніколи не будуть зайвими.