На запрошення керівника відділу освіти Пустомитівської РДА Тетяни Стахів начальник відділу активної підтримки безробітних Пустомитівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Тетяна Куцела взяла участь у методичному семінарі.

Під час зустрічі з освітянами вона охоче розповіла слухацькій аудиторії аспекти ведення з учнівською молоддю профорієнтаційної роботи, спрямованої на вибір сфери трудової діяльності.

«Ми ділилися напрацьованим роками досвідом спілкування з молоддю, окремими нюансами організації цікавих заходів на профорієнтаційну тематику, ілюстрували можливість використання на тематичних уроках мобільних додатків (центр профорієнтації, атлас професій майбутнього), а також інформували педагогів про те, як в режимі он-лайн випускники можуть пройти тести для визначення сфери професійної діяльності», – повідомила Т. Куцела.

За її словами, служба зайнятості нині володіє арсеналом дієвих засобів, використовуючи які вчителі зможуть допомогти школярам обрати справу до душі. Передусім, це – Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, а також платформа «Моя професія», що розміщені на вебресурсі ДСЗ. Завдяки їм користувач має змогу безкоштовно отримати послуги з профорієнтації в режимі он-лайн без відвідування центру зайнятості, якщо прагне змінити фах, обрати напрям професійного навчання, з’ясувати схильність до підприємництва, оцінити власні здібності та навички (Soft Skills) та ін.

Т. Куцела також окреслила заходи, які мотивують дітей до свідомого вибору професійної діяльності. Йшлося про різні вікторини, конкурси, інтерактивні ігри, профорієнтаційні форуми, професіографічні екскурсії, зустрічі з представниками певної галузі економіки, майстер-класи, виставки та ін.

Пустомитівська районна філія Львівського ОЦЗ