За ініціативи Міністерства економіки у співпраці з Державною службою зайнятості та Міністерством освіти і науки в Україні розпочався експериментальний проєкт, у якому жінки безплатно навчатимуться чоловічих професій. Всього їх буде близько 30. Дві з них можна буде отримати у Бориславському професійному ліцею, а ще одну — у Меденицькому аграрно-технологічному професійному коледжі.В Україні катастрофічно не вистачає спеціалістів тих професій, які раніше були традиційно чоловічими. Саме тому Міністерство економіки ініціювало експериментальний проєкт, у якому жінки зможуть безплатно освоїти близько тридцяти професій. Міністерству освіти і науки доручили визначити освітні заклади, де відбуватиметься навчання. На Львівщині два з них у Дрогобицькому районі. Це — Бориславський професійний ліцей та Меденицький аграрно-технологічний професійний ліцей.
Там можна буде отримати три актуальні професії:
- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва — у Меденицькому коледжі;
- електрогазозварник — у Бориславському професійному ліцеї;
- електромонтер із ремонту та обслуговування електроустаткування — у Бориславському професійному ліцеї.
Як відбуватиметься навчання
Витрати на навчання покриватиме Державна служба зайнятості. Сума вишколу складатиме 10 прожиткових мінімумів, тобто 30 280 гривень. Якщо освоєння нової професії обходиться дорожче, то різницю може оплатити сама слухачка чи її працедавець. Термін навчання в середньому 10 місяців.
Ті, хто хоче пройти таке навчання, повинні подати заяву до територіального центру зайнятості, надавши документ, що підтверджує особу та громадянство України. А після завершення навчання жінки отримають свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації.
Загалом у проєкті беруть участь 26 освітніх закладів Львівської області, тож серед професій є такі, як столяр, токар, машиніст крана, оператор верстатів з програмним керуванням, водій автотранспортних засобів, оператор котельні та кілька інших. Разом їх понад 30.
Такий проєкт, вважають у Міністерстві економіки, забезпечить ринок праці кваліфікованими працівниками саме у тих сферах, де найбільший дефіцит: будівництво, транспорт, промисловість. Також він підтримає конкурентоспроможність жінок.
За матеріалами інтернет видань