У рамках загальнонаціонального просвітницького проекту «Я маю право» у приміщенні Львівського обласного центру зайнятості спеціалісти відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління юстиції провели семінарське заняття для юрисконсультів ЛОЦЗ із актуальних питань проекту.

Під час зустрічі колеги по цеху обговорили зміни, які відбулися у вітчизняному законодавстві у 2018 році. Йшлося про започаткований проект, який працює за такими напрямами як захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес, захист прав жінок та дітей через посилення відповідальності за несплату аліментів, боротьба з домашнім насильством та булінгом (цькуванням), захист прав сільгоспвиробників методом створення антирейдерських аграрних штабів у всіх регіонах України, захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у закладах вищої освіти, виконання рішень суду та ін.

Увагу присутніх акцентували на тому, що з 2019 року набувають чинності положення другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває щодо надання податкової соціальної пільги сумлінним батькам. А на будь-які запитання, що виникають з цього приводу, завжди можна отримати відповідь у центрах і бюро безоплатної правової допомоги або за телефонним номером контакт-центру 0 800 213 103. До слова, спілкування цілодобове та в межах України безкоштовне.

Конструктивний діалог іноді переходив у цікаві дискусії, зокрема учасники обмінялися думками щодо внесення змін до норм чинного законодавства. Мова йшла про аспекти посилення відповідальності за несплату аліментів, підписання закону про штрафи за булінг, а також про те, як будуть застосовуватися нововведення на практиці.

Як висновок, прозвучала теза про те, що нині захищати свої права – реально, легко та не складно. Просто кожному треба знати правильний алгоритм дій, який допоможе у цій справі. Показові приклади будуть спонукати інших вживати відповідні заходи, внаслідок чого буде формуватися усталена поведінка як запорука розвитку сучасної правової держави.

Юридичний відділ Львівського ОЦЗ