08.05.2023 | 10:32

Не так давно Львівський центр професійно-технічної освіти ДСЗ отримав дозвіл від Міністерства освіти і науки на провадження освітньої діяльності за професією «швачка». Це ремесло в усі часи було затребуване, особливо гостро постає питання підготовки швачок у наш час. Адже у базі вакансій Львівського обласного центру зайнятості налічується майже 500 варіантів працевлаштування за цією професію, а заробітна плата коливається від мінімальної до 23 тисяч гривень.

Це – професія дозволяє як жінкам, так і чоловікам вповні реалізувати свої творчі здібності. Бо ж людям завжди хочеться виглядати красиво та модно. І хто їм у цьому допоможе, якщо не майстриня з голкою в руках і вмінням перетворити лоскут тканини на стильне вбрання? Дехто помилково вважає, що швачки займаються лише пошиттям одягу. Але це зовсім не так. Адже вони також можуть займатися виготовленням шкіряних виробів, головних уборів, взуття, чохлів для меблів чи автомобілів, сумок, штор, а в час війни – армійської форми чи інших обладунків.

Чи корисна і перспективна професія швачки? Окрім роботи на швейних підприємствах, особа, що знається на швейній справі, може відкрити власний бізнес і працювати на себе, займаючись виробництвом одягу або його ремонтом.

Що треба знати швачці? Передусім, особливості різних видів тканин. А ще представники цього фаху повинні вміти користуватися всією швейної технікою: від наперстка до швейної машини, розуміти основи естетики, слідкувати за тенденціями моди, знаходити спільну мову з клієнтами. Вони також мають мати розвинене просторове мислення, хороший окомір, художній смак, бути уважними, посидючими, лояльними до виконання одноманітної та монотонної роботи, акуратними і терплячими.

Початок навчання першої групи швачок у Львівському ЦПТО ДСЗ – 22 травня. Тому всіх, хто прагне реалізувати свій талант у швейному ремеслі, запрошуємо долучитися до вишколу. Знання і досвід вам передаватимуть висококласні викладачі та майстри, а навчання проходитиме в сучасно обладнаних кабінетах і майстернях.

Звертайтеся за адресою: вул. Княгині Ольги, 122, м. Львів, телефони: +380676720852, (032) 244 13 30, (032)232 22 62

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на сайті Львівського центру ПТО ДСЗ.