Участь у бойових діях у житті багатьох захисників стає переломним моментом, що спонукає іншими мірками оцінити реалії, породжує бажання бути незалежним. Для цього є й усі передумови: загартований характер, розвинуте почуття відповідальності, уміння швидко реагувати на обставини, готовність до ризику. До того ж держава підтримує підприємницькі ініціативи ветеранів шляхом виплати їм фінансової допомоги для старту або розвитку бізнесу.
Цим шансом скористався боєць окремого загону спеціального призначення «Азов» з Червонограда Василь Зелінський. Звільнившись зі служби ще у 2017 році, він організував майстерню «Сенсорний сервіс «Клік» і надає місцевому населенню послуги з ремонту телефонів. Тоді на допомогу початківцю прийшла служба зайнятості, від якої учасник АТО отримав одноразову виплату допомоги з безробіття для відкриття власної справи.
«Щоби успішно конкурувати на ринку, потрібно постійно вдосконалюватися, – розповідає Василь. – На жаль, для цього замало майстерності. Разом з рекламою потрібні сучасні інструменти, високоточне обладнання, додаткова робоча сила».
Саме тому підприємець вдруге звернувся до служби зайнятості за порадою. Там йому порекомендували скористатися фінансовою підтримкою держави, взявши участь у програмі «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей». Маючи досвід у написанні бізнес-плану, претенденту на грант не складно було розрахувати свої витрати та прибутки, захистити роботу перед членами комісії Львівського ОЦЗ. Не забарилося й позитивне рішення Державного центру зайнятості, а у січні цього року надійшли кошти, які він використав для придбання новітнього устаткування.
Виконав грантоотримувач й основну умову договору – створив робоче місце для майстра з ремонту гаджетів, на яке працевлаштував за скеруванням служби зайнятості безробітну.
За словами Василя Зелінського, він жодного разу не пожалкував про обраний напрям самозайнятості. Своїм побратимам, що звільнилися з військової служби, він бажає також рухатися до мети, долати бар’єри, знайти своє покликання, працювати, допомагати війську та державі.
Схожих історій учасників грантових програм – безліч. Вони надихають інших долучатися до урядової ініціативи. Спробуйте свої сили й ви, якщо мрієте започаткувати або розширити підприємницьку діяльність. Пишіть бізнес-план, надсилайте заявку на портал «Дія» , звертайтеся за фаховою допомогою до спеціалістів служби зайнятості за посиланням , записуйтеся на онлайн-консультації з питань участі в грантових програмах, телефонуйте за номером +380966825183.