16.06.2025 | 14:08

Хліб в Україні здавна використовувався не лише як їжа, а й невіддільний атрибут обрядів і родинних традицій. З хлібом сваталися, вінчалися, хлібом батьки благословляли молодят на щасливе подружнє життя, з хлібом приходили до новонародженого чи на новосілля.

Саме з хлібом пов’язана історія успіху ветеранського подружжя Павла та Андріани Штибель, які заснували виробництво повного циклу – від зернини до хлібини – та дали йому назву «Дивомлин». Тут на традиційному жорновому млині зерна різних злакових культур перетворюються на натуральне борошно: пшеничне, житнє, кукурудзяне, ячмінне, гречане або на манку чи висівки без глютену.

Під час виробничого процесу зберігається природна цінність зерна, тому готова продукція (хліб, кекси, мафіни, квас на заквасці), яка пропонується споживачам, дуже ароматна і без консервантів. В асортименті – різні види хліба: гарбузовий, цибульковий, цільнозерновий, з журавлиною, шоколадом, цедрою апельсина та ін.

«Ми виготовляємо борошно на жорновому млині. У чому ж його цінність? Річ у тім, що воно створюється шляхом перетирання зерна каменями. Така мука зберігає всі важливі компоненти зерна, закладені в нього природою. Борошно підходить людям, які обирають здорову альтернативу в харчуванні, оскільки позитивно впливає на метаболічні процеси, наповнюючи організм корисними й поживними елементами», – розповідає Андріана.

Завдяки участі у програмі «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» проєкту «єРобота» А. Штибель отримала кошти на розвиток бізнесу та втілила сімейну мрію – запустила цех з виготовлення борошна та займається випіканням справжнього корисного хліба.

«Наш «Дивомлин» – це більше, ніж просто пекарня чи бізнес, – продовжує розмову дружина захисника. – Це – символ відновлення, надії та сили українського духу, а ще – ключ до здоров’я та довголіття».

Нагадуємо, що за державною програмою «Власна справа» проєкту «єРобота» представники малого та мікробізнесу, а також ті, хто хоче займатися підприємництвом, можуть отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн, ветерани або один з їхнього подружжя – до мільйона гривень. Для цього потрібно розробити бізнес-план і надіслати заявку через портал «Дія». За додатковою інформацією звертайтеся до підрозділів служби зайнятості. Подробиці – тут