28.11.2018 | 17:16

У холі Будинку праці сьогодні – доволі людно. За окремими локаціями працювали 27 представників фірм і компаній, збираючи побіч себе багатьох зацікавлених у пошуку місця роботи.

Чи не найбільше відвідувачів приваблювали пропозиції АТ «Ідея Банк», ПП «Перфектні рішення», ПП «Медичний центр «Інтерсоно», ТзОВ «Захід-фасад-буд», ТОВ «Рітейл Україна», ТОВ «Сільпо-Фуд», які відповідно добирали асистента сектора діловодства, менеджера зі зв’язків з громадськістю, молодших медичних сестер, юриста, інженера-конструктора, менеджера з постачання, касирів, продавців продовольчих товарів, адміністратора, пекаря та ін. Пропонувалися місця праці як для робітників, так і інженерно-технічних працівників за найрізноманітнішими професіями та спеціальностями.

За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, аналогічні ярмарки організовуються щоквартально, проте особи з обмеженими можливостями часто беруть участь і в інших заходах, під час яких їм пропонується працевлаштування.

Він зазначив, що упродовж січня-листопада 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 2890 безробітних з інвалідністю, у тому числі й ті, хто її отримав внаслідок воєнних дій на сході України. Вдалося знайти роботу 809 клієнтам з нозологіями, а ще 3 започаткували власну справу.

«Такі особи не лише отримують соціальну допомогу від центру зайнятості, але й можуть пройти медичну та психологічну реабілітацію, а також підвищити рівень кваліфікації», – повідомив Григорій Дунас, директор Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Галичини» під час круглого столу, на якому соціальні партнери разом з представниками державних і неурядових установ усебічно обговорили труднощі, які доводиться долати під час пошуку роботи краянам з інвалідністю.

Як було сказано, на практиці часто виникають проблеми через спекулятивні дії керівників фірм і компаній. «Деякі підприємства декларують вакансії, які не підходять інвалідам, або яких просто не існує. Дехто подрібнює ставки, пропонуючи таким працівникам 0,5 або навіть 0,1 ставки», – зазначила Галина Мисаковець, директор Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Обговоривши проблемні аспекти у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю, соціальні партнери окреслили план подальших дій. Йшлося про необхідність внесення змін до низки законодавчих актів, аби підвищити мотивацію до трудової діяльності осіб з ушкодженим здоров’ям, шляхи подолання психологічних бар’єрів, методи стимулювання працедавців до створення спеціалізованих робочих місць та ін.

Тетяна Саранчук