22.03.2019 | 11:42

Цього тижня міста Борислав та Східницю охопила профікемпівська «печакучаманія». Команда десятикласників школи № 1 «OilCity», що бере участь у проекті «ПрофіКемп», провела низку історико-краєзнавчих конференцій у місцевих навчальних закладах у форматі, наближеному до ПЕЧА КУЧА (з японської – балаканина).

Упродовж цього своєрідного туру юним краянам вдалося відвідати три школи та охопити майже дві сотні учнів. Під час нетипового вояжу учасники конкурсу розповідали своїм ровесникам про історичні факти рідної місцевості та проект «ПрофіКемп», а підсумкову конференцію «Стежками рідного краю» провели для батьків і партнерів програми в Центральній бібліотеці м. Борислава.

Чотири дні поспіль гурт «OilCity» набирався неабиякого досвіду, професіоналізму, впевненості у собі, а учнівська аудиторія раз у раз завмирала від подиву, з цікавістю слухаючи доповідачів-однолітків. Відрадно, що присутні на заході педагоги залишили лише схвальні відгуки про роботу бориславчан, адже риторика була зрозумілою, інформація запам’ятовувалася легко та не втомлювала. Обраний формат у японському стилі ПЕЧА КУЧА виправдав себе на 100%!

Під час виступів школярі з великою любов’ю розповідали про цікавинки та красу рідного краю. У рамках реалізації проекту вони дослідили понад 20 об’єктів інфраструктури, найоригінальніші з яких складуть основу власного туристичного маршруту Бориславом та Східницею. Отриманими знаннями вони охоче ділилися у засобах масової інформації, популяризуючи таким чином рекреаційну сферу рідної землі.

Довідково: Печа-куча – це методологія презентації коротких доповідей, спеціально обмежених за формою і тривалістю, на неформальних конференціях. Виступ-презентація доповідача складається із 20 слайдів, кожен з яких триває 20 секунд і автоматично змінюється на наступний. Таким чином, доповідь обмежена 6 хвилинами. Презентації слідують одна за іншою, загалом їхня кількість може сягати від 8 до 12.

Галина Цибенко, директор Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ