18.05.2020 | 11:56

Сьогодні мова бути йти про молодого аграрія із Перемишлянщини, котрий зумів продовжити справу батьків і успішно займається вирощуванням пшениці та сої.

Ще у 2014 році Степан Стефанишин закінчив Бережанський агротехнічний інститут, де здобув фах механізатора сільського господарства. Трудова діяльність розпочалася на сільськогосподарських підприємствах району: спершу техніком-механіком у фермерському господарстві «Клас-У», згодом майже два роки працював інженером у ПП «Агрофірма «Дзвони». Однак після звільнення з роботи постало питання працевлаштування, для вирішення якого він звернувся до Перемишлянської районної філії Львівського ОЦЗ.  

Відвідування різних за тематикою семінарів, фахові консультації спеціалістів, інформація про можливість відкрити бізнес зробили свою справу: молодий чоловік вирішив пов’язати трудове життя з агросферою, скориставшись одноразовою виплатою допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності. Для цього пройшов курси у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ за напрямом «Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації», написав бізнес-план, успішно його презентував членам комісії, переконавши їх, що вирощування пшениці та сої – справа перспективна, вигідна та прибуткова.

Із того часу минуло лишень два роки, а результати вже помітні. «Вибір виду діяльності для мене був закономірним, адже моя родина давно займається сільськогосподарським виробництвом. Ще маленьким я допомагав батькам, вчився біля них, приглядався до рільництва, польових робіт. А тепер настав час самостійно хазяйнувати», – ділиться думками 28-річний Степан.

Про пшеницю він може говорити годинами, каже, що вона – одна із найбільш поширених сільськогосподарських культур у світовому землеробстві. На хлібні злаки завжди є попит, а останні роки він спостерігається ще й на сою. Аграрій стверджує, що потреба в сої та продуктах її переробки збільшується з кожним роком. Але для отримання високих урожаїв необхідно захистити посів від шкідників і хворіб, тоді кінцевий продукт буде дійсно якісним. Підприємець ділиться формулою успіху. Це –аналіз бізнес-ідеї та детальний прорахунок перспектив і ризиків + команда однодумців, що вірять у твою справу + щоденна праця.

Молодий фермер каже: «У вирощуванні сільськогосподарських культур можливі такі ризики як зміна податкового законодавства, коливання цін на продукцію, зниження попиту на неї, несприятливі природо-кліматичні умови. Щоби уникнути збитків, потрібно слідкувати за законодавчими змінами, постійно вивчати ринкові реалії, а також удосконалювати процес виробництва продукції та її збуту. Бути, так би мовити, весь час на плаву».

І хоча підприємець тільки другий рік самостійно господарює, однак задоволений досягнутими результатами, уже планує збільшити посівні площі та розширити асортимент сільськогосподарських культур. Звісно, шлях, який він обрав, непростий, одначе, на його думку, справу батьків треба продовжувати, бо українці із давніх-давен були славними хліборобами, любили землю та працю на ній.

Іванна Кадай, провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Перемишлянської районної філії Львівського ОЦЗ