03.07.2020 | 14:33

«Локація емоцій та інвестицій» – так іменує свій профіль у соціальній мережі «Фейсбук» виробничий сільськогосподарський кооператив «Як Бджола», що веде діяльність на теренах Буського району. Керівник фірми, яка спеціалізується на вирощуванні органічної малини, ожини і полуниці, Василь Чучман каже, що назва фірми – не випадкова. Передусім, вона асоціюється із працьовитістю, адже відомо, що творці цілющого меду важко працюють. Збираючи пилок чи нектар і запилюючи таким чином квітки, ці крилаті трудівниці щоденно пролітають 10 км. А ще «божі» комахи живуть великими сім’ями – вуликами, суворо дотримуються ієрархії та чіткого розподілу обов’язків.

«Наше гасло: «Працюй як бджола». Тому робота у кооперативі організована за принципом бджолиних родин, де кожний без нагадування ретельно виконує свої функції, – розповідає Василь Романович. – Маємо із бджолами багато спільного: трудимося на землі, працюємо без вихідних, відпусток, святкових днів, а ще – вирощуємо солодку продукцію – органічні ягоди». Василь Чучман додає, що оголошений урядом карантин негативно позначився на діяльності кооперативу, адже через транспортну недоступність багато хто з працівників не мав змоги вийти на роботу, тому довелося дещо пізніше висадити отримані із-за кордону саджанці полуниці, тепер урожай очікується тільки десь у серпні.

За словами голови кооперативу, очолювана ним фірма доволі молода, заснована у серпні 2018 року. Саме з того часу працедавець тісно співпрацює з районною службою зайнятості з питань добору персоналу. «У разі потреби у працівниках зазвичай звертаємося до працівників центру зайнятості, приміром, вони допомагали укомплектовувати вакансії охоронця, бухгалтера. Скористалися ми й програмою відшкодування витрат зі сплати єдиного соціального внеску, прийнявши на новостворене робоче місце менеджера безробітну за скеруванням центру зайнятості, працею якої дуже задоволені. Цьогоріч кооператив вдруге звернувся за фінансовою допомогою до служби зайнятості, – продовжує думку співрозмовник. – Спершу інспектор Буської філії ЛОЦЗ у телефонному режимі повідомила про урядову інновацію, спрямовану на підтримку малого і середнього бізнесу. Потім уважно ознайомилися з постановою Кабінету Міністрів. Але ще більше світла на цю програму пролила відеоконференція, під час якої директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк достеменно розповів про порядок та умови призначення виплати допомоги з часткового безробіття. Зрозумівши, що для отримання державних коштів достатньо зібрати пакет документів і подати їх до служби зайнятості, ми швиденько зайнялися цим питанням. Розгляд нашої заяви завершився позитивним рішенням. А згодом надійшли кошти: за квітень шістьом нашим працівникам повернута недоотримана зарплата на загальну суму понад 19 тис. грн, а за травень трьом співробітникам відшкодовані завдані коронавірусом матеріальні втрати у розмірі майже 10 тис. грн».

Голова кооперативу стверджує, що у період збору врожаю значно збільшиться обсяг робіт. Але знайти додаткову робочу силу допоможуть партнери зі служби зайнятості, котрі вже не раз підставляли фірмі дружнє плече підтримки.

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ