20.10.2020 | 09:48

Ніхто із нас не застрахований від зміни професії. Причин для цього достатньо, адже одні спеціальності відходять у небуття, натомість появляються нові, більш сучасні. Інколи особа не може виконувати попередні професійні обов’язки через втрату здоров’я, сімейні чи інші обставини, хтось у зрілому віці усвідомив, що обрав фах помилково, а дехто опинився в скрутному становищі у зв’язку із скороченням чи звільненням. Мотивів – багато, одначе ціль у всіх одна – знайти роботу до душі, яка б приносила і моральну, і фінансову втіху.

Дієву допомогу для визначення подальшого напряму трудової діяльності надають у центрах зайнятості профорієнтатори. Саме вони володіють арсеналом інструментів, аби пролити світло на питання вибору професії. Пропонуємо вашій увазі роздуми Олени Шевченко, начальника відділу активної підтримки безробітних Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ, котра, оперуючи фактами та аргументами, допомагає відвідувачам поєднати бажання, можливості, природні нахили із реаліями ринку праці. Сподіваємося, що її думки будуть цікавими не лишень вузькому колу спеціалістів, а й широкому загалу.

«Ви колись спостерігали, як люди проходять тестування? Мається на увазі сам процес, хвилинка за хвилинкою. Мабуть, не всі. Тому хочу поділитися особистими спостереженнями, що підтверджуються на практиці.

Ми частенько використовуємо бланкову методику «Розстановка чисел». Це дуже простий, але надзвичайно показовий, тест для дослідження розподілу уваги. Для тих, хто не знає, пояснюю суть: є довільний набір 25 чисел. Упродовж 2 хвилин клієнту пропонується розмістити їх у намальованому поруч квадраті у зростаючому порядку. І що ж цікавого?! На диво, бухгалтери і касири (тобто фахівці, діяльність котрих напряму пов’язана з цифрами!) полюбляють пропустити достатню кількість чисел. А от спеціалісти «механічного» профілю, особливо автослюсарі, монтажники, налагоджувальники, здебільшого проходять тестування блискуче. Таке враження, що спочатку в голові складається якійсь пазл, який потім бездоганно вписується у кожний квадратик у вигляді правильних відповідей. Не знаю, хто як, а я отримую море задоволення від таких прийомів.

Тестування дозволяє безробітним розкрити власні можливості та професійні якості. Адже не завжди потрібно кардинально змінювати професію. Інколи достатньо здобути додатковий обсяг інформації щодо специфіки роботи у суміжній галузі, щоби у подальшій трудовій діяльності максимально використати наявний досвід і знання.

А у вас, колеги, є цікаві моменти, варті уваги, які стосуються спостережень за робочим місцем? Поділіться досвідом!».

Олена Шевченко, начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ