21.01.2022 | 12:03

Не секрет, що англійська мова все більше і більше використовується як у побуті, так і в професійній сфері. Останнім часом сайти з посередництва у працевлаштуванні рясніють назвами сучасних професій, що позначаються за допомогою абревіатур. Це – закономірно, оскільки через розвиток науково-технічного прогресу та нанотехнологій на ринку праці виникають нові професії та спеціальності, що витісняють застарілі та стають більш затребуваними.

Але чи всі їхні назви нам зрозумілі? Аби пролити світло на це питання,       .

– CEO (chief executive officer) – очільник, генеральний директор компанії, найвища адміністративна посада.

– VP (vice president) – віцепрезидент, заступник директора. Особа, котра виконує обов’язки керівника на час його відсутності, займається вирішенням найважливіших питань і бере участь в адміністративних процесах.

CFO (chief financial officer) – фінансовий директор. Дуже відповідальна посада, яка потребує вищої економічної освіти, чималого досвіду роботи та досконалого знання чинного законодавства.

QC manager (quality control manager) – менеджер контролю якості. Виконавець, котрий забезпечує високу ефективність функціонування системи управління якістю в організації. Такий працівник координує, організовує та контролює забезпечення високої якості продукції чи послуг.

HR (human resources) – працівник кадрової служби, що виконує різноманітні обов’язки, пов’язані з добором чи наймам персоналу. Може проводити співбесіди, організовувати опитування тощо.

PR (public relations) – піар-менеджер. Якщо пояснювати просто, то це працівник, котрий відповідає за імідж компанії та взаємодіє від імені фірми з суспільством та іншими партнерами.

PA (personal assistant) – особистий асистент, помічник, секретар. Зазвичай, це – помічник генерального директора компанії.

SMM (social media manager) – працівник, що займається просуванням бізнесу або брендів у соціальних мережах, зокрема у фейсбуці, телеграмі, інстаграмі, тіктоку та інших.

PTE (part-time employee) – це співробітник із частковою зайнятістю. Тобто, особа, котра працює неповний робочий день, зчаста – молоді працівники, котрі поєднують навчання з роботою.

За матеріалами інтернет-видань