Є кілька причин, відповідно до яких фотографія претендента у резюме може збільшити шанси успішного працевлаштування. По-перше, резюме – це візитна картка кандидата на ту чи іншу посаду. І перше знайомство з ним відбувається завдяки цьому документу. Рекрутеру важливо побачити реальну особу, а не лише прочитати текст. Візуальне сприйняття дозволить краще запам’ятати інформацію. Після багатьох співбесід саме резюме з фотографією допоможе працедавцю пригадати хід розмови. До того ж є чимало вакансій, де презентабельна зовнішність відіграє ключову роль. Йдеться про співробітників, до обов’язків котрих входить спілкування з клієнтами і партнерами, публічні виступи, участь у конференціях. У цьому випадку світлина просто необхідна, оскільки працедавець відразу зорієнтується, чи може цей претендент стати «обличчям компанії».
Звісно, фотографія в резюме не є стовідсотковою гарантією успіху. Працівники кадрових служб кажуть, що досвід, знання і професійні якості більше значать, аніж правильні риси обличчя. Проте вдало вибране фото може привабити увагу до вашого резюме, виокремити вас серед сотні інших претендентів.
Обираючи фотографію, дотримуйтесь кількох простих правил. Публікуйте актуальне фото. Тобто зачіска та колір волосся на знімку повинні відповідати останнім змінам у зовнішності. Під час зустрічі на співбесіді потенційний працедавець повинен вас упізнати. Тому не варто захоплюватися графічними редакторами. Обирайте якісні світлини. Зображення має бути чітким і якісним. Зверніть увагу на розмір фото. Не слід додавати зображення на цілу сторінку. Водночас фото має бути такого розміру, щоб його можна було роздивитися. Зробіть акцент на обличчі. Відмовтеся від фотографії у повний ріст. Не найвдаліший варіант – шаблонне фото на паспорт. Абсолютно неприйнятними є ракурс зі спини чи поза лежачи. Краще віддати перевагу знімку в півоберта. Дуже приємне враження справляє стримана посмішка. Дотримуйтесь ділового стилю. Головним об’єктом на фото є ви, і вся увага рекрутера буде зосереджена на вас.
Обираючи стиль, враховуйте посаду, на яку претендуєте: для топ-менеджера, приміром, оптимальний варіант – строгий діловий костюм, для медика – білий халат. Уникайте відвертого вбрання і не зловживайте аксесуарами. Представницям прекрасної статі слід звернути увагу на макіяж і зачіску. Make-up повинен бути неяскравим, денним, волосся підібране або охайно зачесане. Обираючи дрес-код для фото, уявіть, що ви вже йдете на співбесіду. Зверніть увагу на тло кадру. Місце зйомки може багато розповісти про вас, вашу діяльність, інтереси й захоплення. Ваше завдання – справити гарне враження, а не через світлину розповісти всю інформацію про себе. Неприйнятними є фото на пляжі, за святковим столом, у ресторані тощо. Їх краще залишити для домашнього перегляду. У кадрі слід уникати сторонніх людей і предметів. Не варто розміщувати фото друзів із коментарем на кшталт «я третій зліва». Також недоречними будуть фото з визначних подій, приміром весілля, ювілею, знімки з домашніми тваринами або на тлі автомобіля. На сайтах відомих компаній, зазвичай, є розділ «Наші співробітники». Не полінуйтеся зайти на корпоративну сторінку компанії, в якій хочете працювати. Окрім іншої корисної інформації про потенційного працедавця, ви зможете побачити приклади хороших ділових портретів.
Більше корисної інформації про аспекти складання резюме можна почерпнути за посиланнями https://bit.ly/3DF0vdo, https://bit.ly/3xKzLo5. Консультації з цього питання надаються за тел.: (032) 233-04-34, (032) 233-53-34 або у центрах зайнятості (https://is.gd/cB8BHo).