10.11.2016 | 14:40

Ані сильний дощ, ні холодний вітер, ні інші типові атрибути листопадової погоди не завадили Львівському обласному центру зайнятості спільно з НУ «Львівська політехніка» провести 27-й Ярмарок кар’єри, де кожен охочий міг знайти роботу своєї мрії.

Зі вступним словом до гостей та учасників свята, а їх налічувалося понад дві тисячі, звернувся перший заступник голови облдержадміністрації Р. Замлинський. Він зазначив, що заходи такого формату дають потужний позив до стабільності, переконують випускників, що здобутті ними знання є надзвичайно важливими та потрібними для економіки української держави. Працедавці ж мають нагоду безпосередньо поспілкуватися з кандидатами, аби дізнатися їхні амбіції та реальні можливості. Ростислав Теодозійович акцентував увагу, що нині на територію західного регіону «заходить» чимало іноземних фірм і компаній, котрі готові поповнювати свій штат молодими краянами, а це наче щасливий квиток, яким варто скористатися вже сьогодні.

Продовжуючи виступ представника ОДА, директор Львівського ОЦЗ В. Барилюк наголосив, що цьогорічний захід, не такий помпезний, як минулі, позаяк ситуація у країні залишається доволі напруженою. «Особливістю сьогоднішнього ярмарку, яка вирізняє його з попередніх, є високий рівень пропонованої зарплати, – зазначив Василь Несторович. – Матеріальна винагорода, яку задекларували представники підприємств, установ і організацій є значно вищою, аніж середня у області».

Галина Бордун, начальник відділу кадрів апарату виконкому Львівської міської ради, розповіла, що міжнародні інвестиційні холдинги та корпорації співпрацюватимуть виключно з тими студентами, котрі володіють якісними знаннями, готові до здобуття нових навичок і вмінь, самодисципліновані, високоінтелектуальні тощо.

– Сподіваюся, що кожен, хто нині завітав до одного з найстаріших технічних вузів Європи, знайде те, що шукає: студенти – перше місце праці, а суб’єкти господарювання – талановитих фахівців, – побажав усім проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Роман Корж.

Голова обласного об’єднання організацій роботодавців Іван Ривак нагадав юним краянам, що вибір професії – один з найважливіших у житті людини. За його словами, сучасні студенти – доволі амбітні особистості, вони висувають чимало вимог, водночас працедавець також має своє бачення щодо до потенційних працівників. Тому нині, у цей знаменний день, кожен із учасників ринкових відносин може задовольнити свої потреби: чи то відшукати місце праці, а чи – персонал.

Роман Дацько, очільник об’єднання профспілок Львівщини, висловив сподівання, що 27-й Ярмарок кар’єри поєднає інтереси тих, хто шукає роботу та її пропонує. Він наголосив, що молодим фахівцям окрім високої заробітної плати варто звертати увагу на умови праці, зокрема, чи відповідають вони нормам чинного законодавства.

Уважно вислухавши колег, співорганізатор заходу начальник відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом НУ «Львівська політехніка» Олег Логуш ще раз побажав усім плідної співпраці та поступу вперед.

А тим часом представники 62 підприємств, установ і організацій розташувалися на першому та другому поверхах 4 корпусу НУ «Львівська політехніка», пропонуючи відвідувачам понад 1200 різноманітних вакансій. Серед лідерів за кількістю залишених резюме – ІТ-компанії, позаяк кожен другий учасник дійства сподівається розпочати свою трудову стежину в таких гігантах сфери програмування, як «Sigma Software» чи «SoftServe». Неабияке зацікавлення у студентів викликала можливість працювати у контакт-центрах «Vodafone» та «Arce», що обіцяють нічне розвезення, кар’єрний ріст і гнучкий графік роботи, який не нашкодить навчанню.

Загалом роботу пропонували для фахівців як з вищою чи професійно-технічною освітою, так і загальною середньою. Зарплатні пропозиції стартували від трьох тисяч гривень, дехто ж анонсував навіть 15 тисяч гривень щомісячної фінансової винагороди. Чимало працедавців не озвучували суми окладу чи бонусів, мовляв, це комерційна таємниця, тому такі питання обговорюються з кандидатом зосібна за зачиненими дверима.

Відрадно, що шукачі роботи, котрі завітали на Ярмарок кар’єри без резюме, мали нагоду виповнити його у спеціально облаштованому місці під пильним наглядом працівників відділу профорієнтації ЛОЦЗ.

Тим, хто прийшов на атракцію, але ще не визначився, чим прагне займатися, свої навчальні програми демонструвала Старопольська школа вища. До уваги зацікавлених спудеїв – вишкіл за такими спеціальностями як психологія, педагогіка, економіка, фінанси і рахунковість. Освітній процес включає інтенсивне вивчення польської мови, міжнародні семінари з інтеграції та постійну інформаційну підтримку.

Відповідно до опрацьованих результатів працедавці провели понад 1250 кваліфікаційних інтерв’ю, отримали 560 резюме, з 243 особами досягли попередньої домовленості про працевлаштування, а 73 краян найближчим часом стажуватимуться на робочих місцях, 81 студент знайшов місце, де проходитиме виробничу практику.

Світлини