21.12.2019 | 13:19

Мабуть, важко переоцінити роль праці у житті людини. Споконвіку вона прагнула чимось займатися, аби мати за що жити, облаштовувати побут, навчати дітей. Утім, робота, коли вона до душі та потрібна громаді, приносить ще й велике моральне задоволення.

На сторожі інтересів людини праці стоїть державна служба зайнятості, яка сьогодні відзначає двадцять дев’ять років від дня заснування. Цю соціальну інституцію було створено відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 21 грудня 1990 року № 381 задля реалізації політики зайнятості населення та забезпечення громадянам відповідних гарантій. А вже наступного року згідно з рішенням обласної ради народних депутатів  від 22 січня 1991 року № 21 утворена служба зайнятості у Львівській області, що нині має розгалужену мережу базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ.

Сфера діяльності посадовців ЦЗ завжди була та залишається складною, адже пов’язана із вирішенням болючої проблеми безробіття. Зазвичай до нас приходять клієнти, котрим потрібно не тільки посприяти у працевлаштуванні, а й відновити віру у власні сили, повернути надію на краще майбутнє, змотивувати до активної поведінки на ринку праці. А за роки існування обласної служби зайнятості допомоги у пошуку роботи потребували понад 3 млн 140 тис. осіб. Із них кожного третього клієнта вдалося працевлаштувати.

У разі відсутності на ринку праці прийнятної роботи безробітним  пропонують освоїти нову професію чи спеціальність. Від липня 1991 року до грудня цього року професійним навчанням охоплено майже 230 тис. осіб. Лише впродовж січня-листопада ц. р. за скеруванням служби зайнятості закінчили навчання майже 7,6 тис. безробітних, понад 94 відсотки з котрих уже працюють за набутим фахом. До слова, у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ цьогоріч вийшкіл пройшли 2,5 тис. жителів області.

Упродовж років діяльності служби зайнятості зроблено вагомі кроки щодо сприяння непрацюючим мешканцям області в організації власної справи. Від квітня 1998 року безробітним на договірних умовах виплачувалася безвідсоткова позика для зайняття підприємницькою діяльністю, а з листопада 2000 року розпочали надавати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності. Відтоді такою послугою служби зайнятості скористалося понад 14,1 тис. осіб, більшість із котрих успішно займаються бізнесом і сьогодні.

У разі відсутності пропозицій працевлаштування на постійній основі, служба зайнятості активно пропонує клієнтам взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. До тимчасової зайнятості за роки існування служби ЛОЦЗ залучено майже 294,5 тис. безробітних, котрі відновлювали благоустрій населених пунктів, впорядковували територію парків і скверів, кладовищ, садили дерева, ліквідовували стихійні сміттєзвалища та наслідки водної стихії, ремонтували приміщення шкіл, лікарень, надавали консультаційну допомогу для отримання субсидій, займалися супроводом незрячих, учасників АТО та інших соціально вразливих верств населення.

Ефективно зарекомендував себе механізм підтримки суб’єктів господарської діяльності, котрі створюють нові робочі місця та забезпечують ними безробітних. Завдяки відшкодуванню працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску на нові робочі місця працевлаштовано понад 5,7 тис. осіб.

За роки діяльності обласної служби зайнятості активно проводиться робота з метою упередження безробіття. Про це красномовно свідчать цифри: профорієнтаційні послуги отримали 3 млн 365 тис. осіб. Основний акцент ставиться на роботі з молоддю. У нашій практиці – Ярмарки кар’єри, Дні професійного самовизначення, Марафони актуальних професій, Калейдоскопи професій, професіографічні екскурсії та ін. Приміром, цього року тривав інноваційний проєкт профорієнтаційного спрямування «ПрофіКемп». Наша учнівська команда з Борислава «OilCity» у міжобласному змаганні, яке проходило у Херсоні, виборола першість і здобула кубок переможця.

Із року в рік державна служба зайнятості динамічно змінюється, удосконалює послуги, сміливо приймає виклики часу й оперативно на них реагує. Нашим спеціалістам притаманна висока культура обслуговування клієнтів, до кожного відвідувача застосовується індивідуальний підхід, враховуються його наміри, побажання, можливості та ринкові реалії, складається індивідуальний план працевлаштування, який фактично є дорожньою картою для побудови успішної кар’єри. Запроваджені інновації – інститут кар’єрного радника, консультанта роботодавця, сучасні електронні сервіси – усе це для того, щоби українці працювали на рідній землі, розбудовували країну, планували майбутнє, а головне – жили заможно!

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ