16.02.2018 | 10:09

Борислав промисловий – це не тільки минуле, але сучасність і майбутнє нашого міста. Сьогодні у цьому ще раз змогли переконатися фахівці міського центру зайнятості, котрі відвідали Бориславський завод «РЕМА». Підприємство, в історії якого були більш чи менш вдалі часи, нині набирає обертів і стрімко розвивається. У заводських цехах людно, багато працює молоді, водночас і представників старшого покоління не бракує. Супроводжуючи делегацію в цеху механічної обробки та покриття, начальник виробництва Василь Марич компетентно, зі знанням справи, розповів про виробничий процес. Особливу увагу зосередив на новітньому обладнанні, завдяки якому поліпшується якість і збільшується продуктивність роботи, оскільки швидкість обробки деталей втричі більша за ту, що максимальна на звичайному універсальному верстаті.

– Працювати за токарним верстатом з ЧПУ японської фірми OKUMA чи оброблювальним центром американської фірми HAAS, що виконує всі токарні, фрезерні та свердлильні операції, – одне задоволення, – з гордістю говорять виробничники.

Але нічого дивного тут нема, адже саме таке обладнання використовується в Європі. Виготовлену продукцію, а це – апарати повітряного охолодження оливи, пристрої очищення повітря, запчастини до верстатів-гойдалок, газомотокомпресори та ін. – фірма реалізовує таким потужним компаніям вітчизняної економіки як «Укрнафта», «Укргазвидобування», «Укртрансгаз». 

Чи не найгострішою проблемою на заводі залишається кадровий голод. Про необхідність термінового укомплектування вакансій, зокрема пошуку токарів і фрезерувальників, окрім Василя Марича, говорили також начальник відділу кадрів Богдана Грозовська, старший майстер цеху механічної обробки та покриття Роман Бродяк, головний інженер Степан Шрібак і, звичайно ж, керівник підприємства Василь Німас. 

Рід час діалогу Василь Миколайович підкреслив, що на заводі створені комфортні умови праці. Заробітна плата токарів, залежно від кваліфікації, коливається від 6 до 12 тисяч гривень, а з першого лютого поточного року заплановано її підвищити ще на 25%. Окрім цього, працівникам виплачується допомога до щорічних відпусток, надається, так звана і давно забута, тринадцята заробітна плата, надбавки за інтенсивність праці. Підприємство забезпечує довіз виробничників до місця роботи з Дрогобича, Трускавця та з різних районів Борислава. Члени колективу мають можливість харчуватися у заводській їдальні, де вартість обідів не перевищує 15 гривень. Не залишено без уваги і дозвілля колективу: любителі спорту об’єдналися у команду з міні-футболу, разом тренуються та беруть участь у різних турнірах.

Діалог з керівником підприємства точився в конструктивному руслі. Ми мали можливість розповісти про послуги служби зайнятості, якими може скористатись працедавець. Зокрема, йшлося про підготовку кадрів на замовлення компаній. Як наслідок, була досягнута згода про організацію професійного навчання за індивідуальною формою безпосередньо на виробництві, позаяк це – найбільш прийнятний на сьогодні варіант для обох сторін соціального партнерства.

До слова, цьогоріч Бориславському заводу «РЕМА» виповнюється тридцять років і, звичайно, ми ще матимемо нагоду привітати підприємство з ювілейною датою. А зараз просто бажаємо великих успіхів, бо щиро віримо: Борислав промисловий – це наше майбутнє.

 Галина Цибенко, заступник директора Бориславського міського центру зайнятості