01.08.2018 | 10:28

Ми вже майже забули, що означає поняття «кріпосний», частіше використовуємо слово «раб», згадуючи античні часи. Проте і досі наші близькі, знайомі та родичі ризикують потрапити в тенета торговців людьми.

Часто, не знайшовши високооплачуване місце роботи на Батьківщині, наші співвітчизники вирушають у пошуку омріяної праці за кордон. Більшість із них, на жаль, їде працювати нелегально. А це – ризик сексуального чи трудового рабства, втрати здоров’я, а то й життя. Про те, яким чином уникнути подібних неприємностей, йшлося на семінарі із запобігання нелегальній трудовій міграції, що відбувся у Бориславській районній філії Львівського ОЦЗ у рамках тижневика, присвяченого Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми.

Тим, хто планує податися в світи, варто усвідомити, що внутрішнє законодавство іноземних держав, передусім захищає власний ринок праці. Тому нелегальне працевлаштування за кордоном – це правопорушення, що карається законом і тягне за собою адміністративну, а часом і кримінальну відповідальність.

За словами працівника БМЦССС Ксенії Гарапко, в Україні також діють шахрайські посередницькі фірми або приватні особи, жертвами яких стає багато українців. Їм обіцяють швидкий виїзд за кордон і високий заробіток, проте жодних гарантій того, що фірма виконає свої зобов’язання, немає. Однак, щоб потрапити у трудове рабство, не обов’язково їхати далеко за межі рідної держави. Число громадян, котрі постраждали від трудового рабства у різних його проявах упродовж останніх років зростає і у межах нашої країни. Отож, будьте уважні, обираючи роботу.

Ольга Чистогорська, провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Бориславської міської філії ЛОЦЗ