18.06.2020 | 09:41

Мабуть, кожен з нас хоча б один раз у житті уявляв себе підприємцем, власником успішної компанії. Та, на жаль, для декого це так і залишається мрією, а для когось стає серйозною метою. Зчаста ми думаємо: для того, щоб стати бізнесменом, потрібно мати вроджений гострий розум, комерційні здібності готовність до ризиків і таке інше. Коли готувався матеріал для вебінару «Можливості організації власної справи, у тому числі у мережі Інтернет», ми знайшли цікавий вислів Рейда Хоффмана, співзасновника соціальної мережі для пошуку і встановлення ділових контактів «Linkedin»: «Всі люди – потенційні підприємці. І не тому, що вони повинні заснувати свої компанії, а тому що воля до творення вбудована у людську ДНК». Ось так!

Ми опинилися у карантинних умовах, і питання відкриття домашнього бізнесу набуло особливої ваги, адже навіть невелика квартира може бути ідеальним стартовим майданчиком. Це актуально для тих, хто нещодавно звільнився з роботи і ще не встиг накопичити достатньо коштів для масштабного стартапу, у тому числі молодих мам, студентів тощо.

Домашній бізнес можна розглядати як спосіб отримання додаткового доходу та можливість нарощення клієнтської бази. Єдина умова успішного старту – невелика інвестиція і доступ до Інтернету.

Саме про це йшла мова на одному з інформаційних вебінарів, який відбувся для безробітних Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ. Під час дистанційної бесіди Олена Шевченко, начальник відділу активної підтримки безробітних, розповіла, які ж перші кроки слід зробити, аби стати на стезю самозайнятості. Окремо обговорювалися напрями діяльності, що нині користуються неабияким попитом: вироби та косметика ручної роботи, ремонт електроніки, клінінг, дистанційна бухгалтерія, переклад текстів, інтернет-магазин тощо. Неабияке захоплення у слухачів викликала бізнес-ідея «Виготовлення меблів для домашніх улюбленців», адже не часто зустрінеш дизайнера хатинок для котів, лежаків для собак, бігових коліс для хом’яків і т. д.

Але для початку будь-якого бізнесу потрібна не лише цікава ідея, але й певні професійні знання. Тому Олена Олександрівна порадила співрозмовникам скористатися навчальними онлайн-ресурсами «Освітній портал Державної служби зайнятості» та «Прометеус», де міститься багато корисної інформації щодо підприємницької діяльності. Також модератор ознайомила клієнтів із новою міжнародною платформою «Coursera», з якою служба зайнятості співпрацює на безкоштовній основі.

Цікаво, що всі учасники вебінару погодилися з думкою: для досягнення успіху потрібно не так уже й багато: крихта особистих заощаджень, дещиця знань, трішки мотивації й велике бажання працювати. А розпочати власну справу можна хоч у домашній піжамі, попиваючи ароматну каву на улюбленій кухні та дистанційно спілкуючись із клієнтами!

Бориславська міська філія  Львівського обласного центру зайнятості