11.02.2022 | 13:45

1. Виявляється, є рейтинг найбільш незаслужених заробітних плат. Перше місце у цій турнірній таблиці займають агенти з нерухомості!

2. Знаменитий капіталіст Генрі Форд назавжди увійшов до історії своїм широким жестом. Через 11 років після заснування автомобільного заводу одного дня він подвоїв зарплату всім працівникам. Після цього співробітники почали купувати машини Форда.

3. Якось робітники одного із заводів Томаса Едісона застрайкували, вимагаючи підвищення зарплати. Великий винахідник Едісон вчинив просто: реалізував кілька винаходів, завдяки яким відпала потреба у праці бунтівників.

4. Найменша зарплатня – у послів доброї волі ООН. Джеррі Холлівел, Стінг, Елтон Джон, Майкл Дуглас, Стіві Уандер, Лучіано Паваротті та інші отримували за виконану роботу лише один долар на рік.

5. Японські працедавці солідно збільшують зарплату тим співробітникам, котрі мають можливість працювати вдома. Таким чином керівники фірм  економлять на дорогих офісних меблях та оснащенні робочих місць.

6. Працівники британських підприємств отримали законне право цікавитися рівнем заробітних плат колег. Працедавці тепер зобов'язані оприлюднювати дані про винагороду всіх співробітників. Експерти побоюються, що цей закон може негативно позначитися на атмосфері у колективі.

7. В Англії заробітна плата жінок у середньому на 17% менша, ніж у чоловіків. А в Росії – на 26%.

8. Учені дійшли висновку, що найкраще вимагати підвищення рівня зарплати у середу. Опираючись на статистичні дані, психологи стверджують, що саме в цей день четверо з п’яти босів обговорюють питання збільшення заробітку підлеглим.

9. Генералісимус Суворов усю отриману зарплату обмінював на срібні карбованці і після битви нагороджував ними солдат, котрі відзначилися на полі бою хоробрістю. Ті ж вважали за честь зробити в монеті отвір і почепити її на шию.

10. У багатьох європейських фірмах і компаніях на видному місці розміщений плакат із написом: «Пам’ятайте, заробітну плату ви отримуєте від клієнтів!».

11. Власник компанії Apple Стів Джобс прославився на весь світ своєю  легендарною зарплатою – долар у рік. Правда, за заслуги перед фірмою рада директорів щорічно преміювала свого шефа у розмірі 70 млн доларів.

12. Автор книги «Аліса у країні Чудес» Льюїс Керролл випустив свою казку величезним на той час накладом – 150000 примірників. Після цього Керолл звернувся до керівництва коледжу, в якому працював, із проханням зменшити йому заробітну плату, оскільки отриманий гонорар уповні забезпечував йому безбідне життя.

13. Водії автобусів у Гонконгу якось виступили з вимогою підвищити їм зарплату. При цьому вони пригрозили, що почнуть їздити, не порушуючи правил дорожнього руху. Місцева влада, зважаючи на те, що така їзда призведе до корків на перевантажених вулицях міста, збільшила керманичам транспортних засобів винагороду за працю.

За матеріалами інтернет-видань