10.02.2022 | 13:02

Ми живемо в період, коли досягнення в області штучного інтелекту й автоматизації робочих процесів швидко прогресують, руйнуючи усталені ролі та професії. І це – закономірно, оскільки розвиток цифрового середовища та глобальної мережі охопив практично всі сфери економіки і, без сумніву, вимагає від працівників свіжих знань і компетенцій.

Підвищення цифрової грамотності – зовсім не новомодна тенденція, а життєва необхідність. Для прикладу, дослідження компанії Microsoft, присвячене штучному інтелекту і цифровим навичкам, засвідчило: 96% співробітників в Центральній і Східній Європі стверджують, що дуже зацікавлені в програмах підвищення цифрової грамотності, щоб залишатися успішними в столітті передових технологій. Тому представникам покоління Z обов’язково вже зараз вчитися шукати, фільтрувати, систематизувати потрібну інформацію, а також оцінювати та аналізувати велику кількість даних.

Що ж включають цифрові навички? Вони діляться на інформаційні та комунікаційні, а також навички розв’язання життєвих проблем та створення цифрового контенту. Зокрема, це – вміння шукати потрібну інформацію у всемережжі, у тому числі на YouTube-каналі, використовувати всі ймовірні способи комунікації: соцмережі, месенджери, застосунки, створювати цифрові проєкти, фото- і відеопрограми, а також володіти методами онлайн-безпеки.

Багато цікавих матеріалів з питань цифрових компетенцій розміщено на порталі «Дія. Цифрова освіта» (https://osvita.diia.gov.ua/ ). Тут можна не лише перевірити рівень власної компетенції, а й в режимі онлайн опанувати нові знання й отримати відповідний сертифікат. Підтвердження високого рівня цифрової грамотності підсилить резюме пошуковця місця праці та підвищить його шанси на працевлаштування. До слова, це – саме той ресурс, де можна вільно та безпечно використовувати цифрові технології для самоосвіти та професійного розвитку, дізнатися, що таке базові цифрові навички, як стати блогером, як вберегтися від кібербулінгу, як оплати комунальні послуги онлайн, що таке цифрові гроші. Зручний інтерфейс дозволяє знайти потрібну інформацію школярам, підліткам, батькам, вчителям, держслужбовцям. Головна родзинка платформи – освітні відеосеріали.

Клієнтам служби зайнятості буде цікавим й освітній серіал «Сучасне резюме і пошук роботи онлайн», що складається з 11 серій. У ньому йде мова про аспекти працевлаштування, про те, як не втратити мотивацію, як впливає на пошук роботи вік, досвід, і врешті-решт, які дії особи приведуть до працевлаштування. Більш детальну інформацію можна почерпнути за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/employment .

До слова, увага до цифрових навичок є основною частиною сучасного навчання, у тому числі й того, що проводиться у центрах профтехосвіти державної служби зайнятості (нагадаємо, що навчання в 11 ЦПТО ДСЗ проводиться за 96 професіями та спеціальностями). Адже додаткові знання та навички у сфері цифровізації необхідні для задоволення сьогоднішніх і майбутніх вимог бізнесу до якості робочої сили.

За матеріалами інтернет-видань