07.09.2016 | 09:56

Червоноград – місто обласного значення, яке за чисельністю населення посідає третє місце на Львівщини. У трудовій історії краю були часи розквіту та скрути, особливо у важкі 90-ті роки, коли складні суспільно-економічні процеси охопили всю країну.

Сьогодні – це регіональний центр ділової активності. Основою промислового потенціалу залишаються підприємства вугільної галузі. Успішно розвивається у місті легка промисловість. Такі потужні компанії як ТОВ «Дюна – Веста» та ПРАТ «ВАТ Калина» своєю продукцією завойовують не лише внутрішній, а й європейський ринок. А перші поверхи міських будинків активно переобладнуються у чудові магазини, аптеки, перукарні, кафе та офіси.

Загалом у Червонограді функціонує понад чотири тисячі суб’єктів господарської діяльності. Здебільшого представники малого бізнесу займаються торгівлею, легкою промисловістю чи ремонтом автомобілів (33%). Галузь інжинірингу обрали 18% місцевих бізнесменів, 9% – розвивають готельно-ресторану справу, 8% – будівництво, ще 4% функціонують у сфері культури та спорту.

Незважаючи на складну фінансово-економічну ситуацію, фахівці Червоноградського міського центру зайнятості вживають усі можливі заходи для забезпечення краян офіційним місцем праці. Упродовж січня-серпень 2016 року до МЦЗ від 400 працедавців надійшла інформація про наявність 1726 вакансій, а це на 36% більше, аніж у аналогічному періоді торік. За сприяння служби зайнятості укомплектовано 1550 вільні робочі місця.

Найбільш затребуваними професіями на ринку праці міста Червонограда залишаються такі як продавець продовольчих і непродовольчих товарів, касир торговельного залу, кухар, бармен, швачка, водій автотранспортних засобів, менеджер (управитель) із збуту, сестра медична, фармацевт, провізор й інші. Однак середній рівень заробітної плати, яку пропонують працедавці, коливається від 1500 до 2500 грн, і лише гірники та електрослюсарі підземні можуть розраховувати на вдвічі більшу винагороду – до 4600 грн.

Пропри всі старання спеціалістів ЦЗ у місті складно знайти роботу для осіб з інвалідністю: упродовж останніх шести місяців зареєстровано 188 краян з особливими потребами і лише 23 з них вдалося працевлаштувати.

З метою врегулювання ситуації на ринку праці посадовці ЦЗ організовують професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, залучають жителів міста до оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру, надають широкий спектр соціальних та інформаційно-консультаційних послуг як безробітним, так і працедавцям. Завдяки докладеним зусиллям цьогоріч трудовою діяльністю забезпечено 1516 осіб, 246 охоплено професійним вишколом, 53 особи тимчасовою зайнятістю.