03.10.2019 | 09:26

Доволі насиченою та цікавою була програма триденного семінару-навчання технологів-організаторів регіональних центрів зайнятості, котрі на базі Волинського обласного центру зайнятості підвищували рівень професійних знань і переймали у колег передовий досвід роботи. Окрім пізнавальних майстер-класів, презентації стратегії розвитку державної служби зайнятості на 2019 - 2022 роки, тренінгів, мозкових штурмів, тематичних дискусій, знайомства з кращими практиками служби зайнятості, для заступників директорів обласних служб зайнятості організували цікаві екскурсії на провідні підприємства регіону.

Під час відвідування ТзОВ «Тигрес», фірми, де виготовляються дитячі м’які та пластмасові іграшки, делегація ознайомилася із сучасним устаткуванням, асортиментом товарів для діток різного віку, які продукує фабрика, оглянула виробничий цикл створення забавок: від ідеї та ескізу – до пакування готового виробу. Як наголосили представники компанії, їхня продукція відповідає європейським стандартам якості, відтак, купуючи іграшки фірми «Тигрес», батьки можуть бути впевненими у тому, що здоров’я їхніх малят у безпеці. І хоча майже всі промислові лінії на виробництві автоматизовані, фабрика усе ж має потребу у персоналі та запрошує на роботу швачок, складальників іграшок, ливарників пластмаси, комірників, мийника-прибиральника, гарантуючи потенційним працівникам заробітну плату у розмірі 10 -12 тисяч гривень.

Друга локація, де побували представники служби зайнятості, – ПрАТ «Едельвіка». Тут здебільшого трудяться вишивальники, кравці, швачки, апаратники апретування, дизайнери, модельєри, менеджери та ін. Товариство спеціалізується виробництві ткацьких виробів і пошитті етнічного одягу. Старанно відслідковуючи сучасні тенденції у світі моди, фірма щосезону випускає нові колекції вбрання. Дизайн продукції, виготовлення ниток, пошиття, ткацтво, контроль за дотриманням норм і стандартів, перевірка якості – усе це здійснюється безпосередньо на виробництві.

Під час ділового візиту неодноразово наголошувалося, що і «Тигресу», і «Едельвіці» укомплектовувати вільні робочі місця та вакантні посади допомагає місцева служба зайнятості. Тож не дивно, що найбільша увага колег з усіх регіонів України була прикута до шляхів і методів налагодження взаємовигідного партнерства служби зайнятості та працедавців, адже запозичений досвід знадобиться у подальшій роботі кожному із присутніх.

Не менш пізнавальним був візит до Боратинської об’єднаної територіальної громади та спілкування із заступником сільського голови з питань будівництва, благоустрою та розвитку інфраструктури Віктором Бехнюком, котрий повів мову про роботу з демобілізованими учасниками АТО (ООС), назвав соціальні проєкти, які реалізовуються, поділився здобутками громади, акцентувавши на ролі та значенні в їхніх досягненнях служби зайнятості.

Підбиваючи результати триденного навчання на Волині, директор Департаменту реалізації політики зайнятості державного центру зайнятості Любов Бершадська чітко окреслила подальші кроки в організації роботи щодо надання послуг населенню та роботодавцям, а також вручила заступникам директорів, технологам-організаторам обласних центрів зайнятості сертифікати про підвищення кваліфікації за програмою тематичного короткострокового семінару «Реформування державної служби зайнятості: зміна парадигми якості».

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ