08.11.2019 | 10:19

Гасло «Кадри вирішують все» прийшло до нас ще із радянських часів, одначе воно не втратило актуальності й сьогодні. Адже саме від якісного добору персоналу, відповідальності, дисциплінованості, бажання вчитися чогось нового, креативності, сумлінності кожного члена команди, залежить ефективність роботи всього колективу.

У Львівському міському центрі зайнятості вже давно стало традицією шукати спеціалістів на вакантні посади серед безробітних, що звернулися за допомогою у працевлаштуванні до Будинку праці. Такий підхід до укомплектування вакансій має свої позитивні сторони. По-перше, кар’єрний радник під час прийому має можливість придивитися, наскільки сумлінно особа шукає роботу, чи охоче бере участь в активних заходах, що сприяють зайнятості, в які терміни відвідує підприємства за скеруванням ЦЗ. По-друге, є можливість запропонувати потенційному працівникові стажування безпосередньо на робочому місці, аби визначити його професійні якості, з’ясувати готовність до навчання, роботи у колективі та з клієнтами. Та й претендент таким чином може ближче придивитися до специфіки посередницької діяльності центру зайнятості, аби остаточно прийняти рішення про працевлаштування.

До слова, спершу кожному кандидату рекомендують обійняти посаду реєстратора, до функцій котрого входить ведення першої співбесіди з відвідувачами, внесення до бази даних документів особи, пошук роботи відповідно до побажань клієнта та ринкових реалій, первинне профілювання тощо.

Із часом кращим реєстраторам пропонують посади кар’єрних радників. На таких фахівців покладається особлива місія – індивідуальний супровід клієнтів з метою якомога швидшого працевлаштування. Саме вони уточнюють потреби у сфері зайнятості безробітного, оцінюють всі ризики та можливості, пов’язані з пошуком роботи, визначають спектр послуг, що відповідають групі поглибленого профілювання та професії особи, зазначають їх в індивідуальному плані працевлаштування, здійснюють супровід під час підготовки безробітного до співбесіди з працедавцем, у разі необхідності спільно з пошуковцем роботи планують розвиток кар’єри та просування «службовими сходами».

Як свідчить практика, встановлення довірливих партнерських відносин кар’єрного радника зі своїм підопічним, ненав’язлива але ефективна мотивація до активного пошуку роботи, грамотний добір інструментів і заходів для повернення особи до трудової діяльності – усе це пришвидшує процес працевлаштування. Як наслідок: відвідувач у стислі терміни знаходить прийнятний варіант роботи, у працедавця не простоюють вільні робочі місця, а служба зайнятості як активний гравець на ринку праці якісно виконує покладені на неї посередницькі функції.

Довідково. Упродовж минулого року та 10 місяців поточного до відділу організації працевлаштування населення Львівського міського центру зайнятості влилося 8 нових співробітників із числа колишніх безробітних.

Галина Носалик, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Львівського міського центру зайнятості