22.09.2020 | 10:57

Відпочинок провести з користю для здоров’я планує кожен. Хтось подається у далекі заморські країни, інші обирають курортні містечка України, щоб бути поближче до моря або гір.

Сьогодні поведемо мову про найстаріший бальнеологічний курорт України, який функціонує з 1778 року і знаходиться у 25-ти кілометрах від історичного Львова. Він розмістився поміж розлогих столітніх дерев, де сонячні проміння пробиваються крізь густе листя та крони, а шум ріки Верещиця лагідно лоскоче слух усіх, хто наближається до санаторію «Любінь Великий». Сірководневі джерела, поблизу яких розташований лікувально-оздоровчий заклад, згадує у своїх працях краківський лікар ще у 1578 році, не дарма до цілющих потічків звідусіль навідувалися охочі поліпшити стан здоров’я. Гармонійне поєднання сприятливих кліматичних умов і великі запаси унікальних природних сірководневих вод, аналогів яких нема в Україні, слугували ключовими факторами, що сприяли розвитку курорту. А ще тутешні ескулапи широко використовують у практиці торф’яні грязі, які вже понад 200 років ефективно лікують серцево-судинну патологію, хвороби нервової, кістково-м’язової системи, опорно-рухового апарату, шкіри та гінекології.

– І дорослі, і малі пацієнти з’їжджалися до нас з усієї України, не зважаючи на пори року, – з усмішкою на обличчі розповідає провідний економіст закладу Олександра Йосипівна Банах і додає. – Думали, що COVID-19 скоро мине, а влітку про нього взагалі навіть ніхто не згадає, бо ж відвідувачі наш курорт не оминають.

Однак карантин перекреслив майже всі плани. Санаторій «Любінь Великий» спорожнів, а працівники залишилися без роботи. Олександра Йосипівна каже, що переймалася долею кожного члена колективу, бо розуміла: ніхто із співробітників не зможе подовгу сидіти вдома без копійки у кишені. 

Повідомлення про можливість скористатися допомогою з часткового безробіття прозвучало як рятівний сигнал. Про урядову ініціативу керівництво довідалося під час телефонної розмови зі спеціалістами Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості. Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Любов Степанівна Брудна детально окреслила суть програми, назвала документи, які необхідно зібрати.

– Спочатку не вірили, що все вдасться, і отримаємо виплати, – далі веде мову . – Процедура оформлення відповідних документів відбулася без зайвих проблем, доволі швидко та фахово, а наша дирекція вкотре переконалася у доцільності дружби зі службою зайнятості.

Сьогодні санаторій «Любінь Великий» уже приймає гостей. Проте бажаючих подихати цілющим повітрям і скористатися оздоровчими процедурами наразі небагато. Тому й працівники установи працюють ще не на повну потужність.

О. Банах сподівається, що невдовзі карантин буде у минулому, працівники повернуться до роботи у звичному режимі, аби надавати відвідувачам якісні оздоровчо-лікувальні послуги.

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості