05.03.2019 | 10:11

Здавалося б, працівники з великим досвідом роботи та життєвим багажем – мрія кожного працедавця. Проте сьогодні багатьом без відповідного документа про освіту складно конкурувати на ринку праці. Тому служба зайнятості пропонує шляхи вирішення цього проблемного питання.

У Законі України «Про професійний розвиток працівників» міститься тлумачення терміну «неформальне професійне навчання», тобто набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем, строком та формою освітнього процесу.

Усі, хто працювали на підприємстві та оволоділи певними спектром навичок, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу засвідчити свою компетенцію та отримати відповідний сертифікат чи диплом державного взірця.

Як демонструє досвід європейських країн, визнання результатів неформального професійного навчання має позитивний соціальний ефект як для працівників, що підвищують статус, так і для суспільства та його макроекономічного розвитку.

Фінансування підтвердження результатів неформального вишколу здійснюється за рахунок коштів особи або працедавця (у разі наявності скерування), а проводять цей процес суб’єкти підтвердження – підприємства, установи, організації, які відповідають вимогам, затвердженим наказом Мінсоцполітики та МОН від 16.12.2013 р. № 875/1776.

Відтак, якщо ви маєте трудовий досвід, але не закінчували жодних відповідних навчальних закладів, завітайте до служби зайнятості, аби детальніше дізнатися про те, як можна офіційно підтвердити свої знання та вміння.

Городоцька районна філія Львівського ОЦЗ