27.03.2024 | 11:57

Трудова діяльність Василя Васильовича тісно пов’язана з агросферою та селом, а це – понад 26 років! Його ніколи не полишала мрія про утворення фермерського сімейного господарства. Однак реалізував він її у 2019 році. З того часу господар займається розведенням великої рогатої худоби молочних порід.

До роботи на фермі залучені і дружина фермера, котра веде бухгалтерський облік, і дочка, і зять, випускник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького.

Очолюване В. Ліпецьким господарство – учасник Канадського проєкту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», у рамках якого переймає досвід сусідніх фермерів, які займаються молочарством, а також ділиться власними напрацюваннями з початківцями.

Торік Василь Ліпецький взяв участь в урядовій програмі «Власна справа» проєкту «єРобота» з метою розширення бізнесу. За його словами, мікрогрант дозволив втілити бізнесовий задум – відкрити мініцех з переробки набілу для реалізації охолодженого (пастеризованого) молока, вершків, кисломолочного сиру кінцевому споживачу. Кошти мікрогранту фермер використав на закупівлю високотехнологічного обладнання для мініцеху, а також створив робочі місця, на які за скеруванням служби зайнятості працевлаштував двох працівників.

«Фермерство – справа непроста, тут нема вихідних чи святкових. Щодня худобу треба випасти, подоїти, напоїти. За добрий догляд та комфортне утримання корови віддячують високими надоями та якісним молоком, тоді є зиск і віддача, – говорить фермер. – Завдяки державній фінансовій підтримці плануємо й далі розвиватися, збільшувати поголів’я худоби та виробництво молокопродуктів. Цим займалися наші діди-прадіди, а ми продовжуємо їхнє діло, тільки за сучасними технологіями». 

За консультаціями з питань участі у програмі «Власна справа» для отримання мікрогранту у розмірі від 50 до 250 тис. грн для започаткування або розширення бізнесу звертайтеся до підрозділів обласної служби зайнятості (контакти – за посиланням , а також за тел.: +380966825183. Подробиці – тут