11.05.2021 | 09:49

Перше знайомство працедавця з претендентом на ту чи іншу посаду відбувається саме завдяки стислому опису трудових досягнень особи. Тому рекрутеру важливо побачити перед собою реальну людину, а не безликий текст, скопійований з інтернету.

Наявність фотографії у резюме не є стовідсотковою гарантією успіху, адже досвід, знання і професійні якості мають більше значення, ніж правильні риси обличчя. Проте вдало вибраний знімок може привернути увагу до вас і виокремити серед сотень інших кандидатів.

Варто врахувати кілька простих правил.

Публікуйте актуальне фото. Ваша зачіска та колір волосся на світлині повинні відповідати останнім змінам у зовнішності. Під час зустрічі на співбесіді рекрутер повинен вас упізнати. З тієї ж причини не варто захоплюватися графічними редакторами та яскравим мейкапом. Зробіть акцент на обличчі. Зазвичай, приємне враження справляє стримана посмішка.

Дотримуйтеся ділового стилю. Головним об’єктом на фото є ви, і вся увага рекрутера зосереджена на вас. Обираючи стиль, враховуйте посаду, на яку претендуєте. Наприклад, для топ-менеджера оптимальним варіантом є строгий діловий костюм, а лікар може бути в білому халаті. Одяг не повинен бути надто яскравим, віддайте перевагу пастельним тонам.

Зверніть увагу на тло та атрибути. Місце зйомки може багато розповісти про особу, її діяльність, інтереси, захоплення. Ваше завдання – справити гарне враження, а не розповісти всю інформацію про себе через фотографію. Неприйнятними є світлини на пляжі, за святковим столом, у ресторані тощо. Також недоречними будуть весільні фото чи знімки з домашніми тваринами, автомобілем тощо.

На сайтах відомих компаній, зазвичай, є розділ «Наші співробітники». Не полінуйтеся зайти на корпоративну сторінку. Окрім корисної інформації про потенційного працедавця, ви зможете оглянути приклади ділових портретів.

Якщо у вас залишилися ще запитання щодо виповнення резюме, то фахівці Городоцької районної філії Львівського ОЦЗ охоче вам допоможуть.

Городоцька районна філія Львівського ОЦЗ