04.04.2018 | 11:34

Міні-пекарню «Гарячий рондель» знайти на території центрального ринку Стрия неважко, адже неймовірний запах свіжої випічки і десятки клієнтів, що очікують на замовлення, – вірні ознаки того, що ви на правильному шляху.

У маленькому віконечку нас зустрічають двоє братів-переселенців з Криму, один із них – Мустафа Алівапов, котрий започаткував кулінарний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги» та сприяння фахівців Стрийського міськрайонного центру зайнятості.

Спілкуватися з хлопцями вкрай складно, адже вони ані на хвилину не можуть відволіктися: постійні замовлення змушують їх рухатися швидко, вправно, процес налагоджений і максимально наближений до автоматизму: тісто на чебуреки розкачують дуже тоненько, начинку викладають рівними шарами, булочки і сосиски для хот-дога припікають у електропічці, збоку акуратно у спеціальних контейнерах складають моркву по-корейськи та квашену капусту (такий нестандартний підхід до готування американської страви). Паралельно кулінари спілкуються між собою трьома мовами: українською, російською та кримсько-татарською. Усе відбувається настільки просто і миттєво, що не встигаєш навіть занотувати.

– Ми переїхали з Криму два роки тому, а у 2017-му звернулися до спеціалістів МРЦЗ, коли почули в управлінні соціального захисту про програму, яка сприяє самозайнятості внутрішньо переміщених осіб, – сумно і доволі скупо розповідає п. Мустафа про минуле, – У центрі зайнятості мені допомогли виповнити бізнес-план на тему: «Виробництво хліба, хлібобулочних і борошняних виробів», а опісля його захисту перед спеціальною комісією отримав понад 63 тисячі гривень на закупівлю холодильника та морозильної камери. Початкова ідея власної справи полягала у випіканні тандирних паляниць у спеціальній печі, та поки не маємо багато замовлень на таку продукцію, тому готуємо дещо простіші, проте не менш смачні, страви.

Як розповідає переселенець, підприємницька діяльність для нього – не новизна, адже на маленькій Батьківщині він трудився у різних сферах, здебільшого працюючи на себе.

М. Алівапов уже прийняв на стажування брата, який невдовзі буде офіційно працевлаштований. «Клієнтська база потрохи розростається, тому одному доволі важко справлятися із замовленнями, – пояснює п. Мустафа. – А за кілька місяців приїде моя дружина, її також вводитиму в курс справи, аби «Гарячий рондель» став сімейним бізнесом».

Якщо життєві стежки занесли вас до Стрия, не упустіть унікальної нагоди посмакувати запашними чебуреками, хот-догами, самсою, янтиком з маленькою кримською родзинкою, які з любов’ю приготовлені вмілими руками двох братів-переселенців.

Ольга Чепіль, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості