28.04.2020 | 09:48

Вважається, що чим старша особа в Україні, тим їй важче знайти роботу. Деякі працедавці побоюються брати таких працівників на роботу, інші ж навпаки надають перевагу досвідченим фахівцям. «В основному працівникам у «зрілому» віці доводиться «триматися» за своє робоче місце», – кажуть фахівці Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості. І додають, що багато хто з них хоче продовжувати працювати. Навіть ті, чий вік наближається до пенсійного, готові трудитися бодай неповний робочий день.

Залишитися без роботи особам категорії «55+» – неприваблива перспектива, з якою пов’язана втрата життєвих цілей, погіршення матеріальних умов, відчуття, що життя прожите і попереду – тільки старість. Спокійно сприйняти реальність може дозволити собі той, хто ставиться до цього як до очікуваної події, до якої можна підготуватися та яку можна передбачити. Спеціалісти СЗ, котрі щоденно спілкуються з пошуковцями роботи, стверджують, що середній вік – це своєрідний життєвий етап, під час якого можна успішно продовжувати реалізовувати різноманітні можливості, зокрема й професійні.

Ще до недавнього часу вважалося, що трудовий шлях починається зі вступу на конкретну посаду в молодості, тривалості безперервної роботи в обраній галузі економіки аж до виходу на пенсію. Сучасність стає іншою. Нині незвично чути, що хтось починає і закінчує кар’єру на одному й тому ж робочому місці. Деякі працедавці таку «стабільність» сприймають як негативне явище, розцінюючи, що працівник байдужий до змін у власному житті, не хоче пізнавати щось нове й професійно зупинився на одному напрямі.

Зрозуміло, що особам середнього віку важче адаптуватися до умов сьогодення, сучасна молодь сміливіша до змін, більш амбітна, вміє себе презентувати, намагається стрімко підійматися кар’єрними сходами, інколи навіть зіштовхуючи з них інших. Проте них є свої козирі, зокрема досвід і життєва мудрість. Арсенал здобутих умінь і знань допоможе швидше відшукати прийнятне професійне середовище. Зумійте скористатися власними перевагами і цінуйте їх, адже досвід приходить з роками!

 

Олена Шевченко, начальник відділу активної підтримки безробітних  Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ